Německé dividendové akcie v roce 2024

Německé společnosti obchodované na burze XETRA, které vyplácí poměrně pravidelně dividendy s vynikajícím dividendovým výnosem. Průměr za poslední roky je téměř 6% dividendového výnosu ročně, přitom evropský průměr se pohybuje kolem 3%.

Německo je domovem mnoha velkých a známých společností, což z něj činí atraktivní místo pro investory, kteří chtějí diverzifikovat své portfolio. Investování do akcií v Německu není nic nového, můžete si koupit jakoukoliv akcii, která se v Německu obchoduje.

Existuje mnoho německých společností, do kterých jde investovat. Nicméně co se týká dividend, jsou to zejména společnosti, které se jsou zahrnuty v indexu DAX 40, tkz blue-chip akcie.

Německé dividendové akcie

V tabulce níže je kompletní žebříček výše dividend a dividendový výnos za jeden kalendářní rok u akciových společností, které jsou obchodované na burze v Německu (XETRA). Tabulka slouží k vyhledání nejlépe platících dividendových akcií v Německu, seskupených podle ceny, nebo dividendových výnosů.

Tyto německé společnosti jsou jen několik příkladů z mnoha nabízejících vysoké dividendové výnosy. Nicméně, jako u každé investice, investoři by měli pečlivě zvážit své investiční cíle, rizikovou toleranci a provádět důkladný výzkum před investováním v německých dividendových akciích.

 

Allianz SE (ALV)   

je jedním z největších pojišťovacích a finančních holdingů na světě a nabízí stabilní dividendový výnos. V roce 2021 Allianz vyplatil dividendu ve výši 9,60 EUR na akcii, což odpovídá výnosu přibližně 4 %.

Deutsche Telekom AG (DTE)

německý telekomunikační gigant a také nabízí stabilní dividendu. V roce 2021 Deutsche Telekom vyplatil dividendu ve výši 0,60 EUR na akcii, což odpovídá výnosu přibližně 4 %.

Siemens AG (SIE)

se specializuje na výrobu elektroniky a průmyslových řešení. V roce 2021 Siemens vyplatil dividendu ve výši 3,50 EUR na akcii, což odpovídá výnosu přibližně 3 %.

BASF SE (BAS) 

je chemická společnost a jedna z největších chemických společností na světě. V roce 2021 BASF vyplatil dividendu ve výši 3,30 EUR na akcii, což odpovídá výnosu přibližně 3,5 %.

Krpenský Martin
Podobné:   Výsledky společnosti Pepsico za třetí čtvrtletí
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto
Reálné akcie a kryptoměny. Nízký minimální vklad 100 USD. Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF. Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz