Irské akcie a největší společnosti v Irsku

Irská burza cenných papírů je jedinou burzou v Irsku. Byla založena zákonem irského parlamentu v roce 1878. ISE je členem Světové federace burz a má řadu indexů, které se používají k měření různých sektorů a průmyslových odvětví v Irsku. Irská burza funguje pod záštitou Irské centrální banky, která reguluje veškeré finanční služby v Irsku  je regulována řadou směrnic Evropské unie a má samoregulační funkci pro své obchodní aktivity.

ISE publikuje řadu indexů, včetně:

• All-share index měří výkon všech společností na ISE bez ohledu na jejich sektor nebo odvětví. • Bankers' Index měří výkonnost bank obchodujících na ISE. • Index finančních služeb měří výkonnost společností poskytujících finanční služby obchodujících na ISE. • Průmyslový index měří obchodování s průmyslovými akciemi na ISE.

Irský akciový trh

Irsko je jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik v Evropě. Země má stabilní politický systém a přijala opatření, aby zajistila, že ekonomika země nebude závislá na žádném sektoru. Irský akciový trh se skládá z mnoha různých sektorů a průmyslových odvětví. Některé z nejoblíbenějších irských akcií jsou uvedeny níže:

  • Ryanair: Tato společnost je největší irskou leteckou společností
  • Kerry Group: Tato společnost vyrábí potravinářské přísady
  • CRH plc: Tato společnost vyrábí stavební materiály, jako je cement, sádrokarton a beton
  • AIB Group (Bank): Druhá největší irská banka

V tabulce najdete Irské akcie a největší Irské společnosti, které se veřejně obchodují na burze. Index irské burzy cenných papírů se nazývá (ISEQ) a je to hlavní burzovní index v Irsku, index sleduje výkonnost všech společností kótovaných na irské burze cenných papírů. Hodnota indexu ISEQ jbyla 1000 bodů ke 4. lednu 1988.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo