Malajsijské akcie

Malajský akciový trh je veřejný trh s cennými papíry v Malajsii. Malajská burza cenných papírů je třetí největší v jihovýchodní Asii. Byla založena 23. března 1994 jako nástroj pro rozvoj kapitálového trhu v Malajsii a pro podporu obchodování s cennými papíry. S malajskými akciemi se obchoduje prostřednictvím dvou burz - Kuala Lumpur Stock Exchange (KLSE) a Bursa Malaysia.

Kuala Lumpur Stock Exchange je první burzou, která byla v Malajsii založena, a v současné době je jednou z největších burz v jihovýchodní Asii s více než 100 kotovanými společnostmi z různých odvětví. Bursa Malaysia byla založena jako druhá burza na podporu obchodování s cennými papíry 2. listopadu 2000.

Nejlepší akcie pro investování v Malajsii jsou ty, které mají silnou rozvahu, růstový potenciál a vysoký dividendový výnos. Například největší banka v zemi podle objemu aktiv, CIMB Group Holdings Bhd., má zdravou rozvahu s kapitálovou přiměřeností 15 %. Má také působivý dividendový výnos ve výši 4,2 %. Investoři by měli zvážit také akcie, které nejsou tak populární, ale nabízejí velký růstový potenciál.

Tenaga Nasional Berhad je malajsijská energetická společnost, která dodává elektřinu průmyslovým a komerčním zákazníkům. Malayan Banking Berhad je finanční instituce v Malajsii, která nabízí různé bankovní produkty a služby firemním i individuálním zákazníkům. Axiata Group Berhad je telekomunikační společnost, která poskytuje mobilní a pevné telekomunikační služby, datové služby a další digitální obsah spotřebitelům.

Nejlepší dividendové akcie v Malajsii jsou ty, které mají historii vyplácení dividend a jsou schopny vyplácet dividendy i v budoucnu. Mezi nejlepší dividendové akcie patří: Tenaga Nasional Berhad, Malaysian Global Innovation and Creativity Centre (MaGIC), Petronas Dagangan Berhad neboCIMB Group Holdings Berhad.

Jak nakoupit malajské akcie?

Prvním krokem je zjistit, které společnosti jsou vhodné pro investování, a to na základě základních údajů. Můžete se také podívat na tržní kapitalizaci společnosti, abyste zjistili, jak je velká. Poté můžete porovnat základní údaje společnosti se základními údaji jiných společností podobné velikosti a odvětví a také s jinými společnostmi, kterým se v poslední době dařilo. Dále byste se měli rozhodnout, kolik peněz chcete do konkrétní akcie nebo skupiny akcií investovat a v jakém časovém horizontu chcete, aby vaše investice trvala

Nákup malajských akcií  však nemusí být jednoduchý proces. Dalším krokem je otevření účtu u brokera, který nabízí obchodování s malajskými akciemi. To lze provést prostřednictvím online brokerů. Jakmile si účet otevřete, budete jej muset financovat hotovostí nebo cennými papíry s možností marže, jako jsou dluhopisy nebo akcie jiných společností. Vyhledání brokera, který nabízí obchodování s malajskými akciemi nemusí být ovšem jednoduché.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo