Brokeři na akcie

Pokud hledáte vhodného brokera pro investice nebo obchodování s akciemi, je důležité zaměřit se na vaši investiční strategii a plánovaní jak vůbec potřebujete takového brokera využít, chcete u brokera demo účet zdarma? Chcete investovat spíš do dividendových, nebo do růstových akcií? Jaké akcie chcete nakupovat USA, akcie v Evropě, nebo exotické akcie? Využili byste pro své investice i fraktální akcie? Chcete obchodní aplikaci a zákaznickou podporu v Češtině? Hodláte držet akcie dlouhodobě, krátkodobě, dokupovat pomocí DCA strategie, nebo vyhledávat zajímavé jednodenní příležitosti pro daytrading?

Akcie u xtb

Akcie u XTB

Všechny tyto parametry je třeba zvážit, než takového brokera vyberete. Nejdůležitější je ovšem vybrat takového brokera, který má potřebné regulace a je ověřen alespoň 3 roky na Českém trhu, mezi takové brokery můžeme zařadit následující:

 1. eToro
 2. XTB
 3. Plus500
 4. Robomarkets
 5. Degiro

Vybíráme brokera na akcie

V roce 2022 je již konkurence mezi online akciovými brokery poměrně tvrdá, což znamená, že náklady pro nákup akcií klesají a služby se rozšiřují, aby brokeři měli výhodu oproti konkurenci. Než začnete procházet nabídky akciových brokerů, které jsou na Českém trhu, rozmyslete si jakým stylem chcete akcie nakupovat. Budete kupovat pouze celé index, nebo jed notlivé akcie? Níže uvádíme přehled bodů, které je potřeba zvážit před výběrem správného brokera na akcie:

 1. Poskytuje broker širokou škálu akciových trhů – USA akcie, Evropské akcie nebo asijské akcie?
 2. Nabízí broker Fraktální akcie
 3. Nabízí broker ETF a další indexové fondy pro diverzifikaci portfolia
 4. Chcete kupovat bez poplatků nebo vám menší poplatek nevadí
 5. Nabízí broker obchodní aplikaci v Češtině a Českou zákaznickou podporu
 6. Poskytuje broker demo účet?

Tyto body jsou takové základní body, které by měl každý investor zvážit. Mějte na paměti, že na trhu existuje mnoho akciových brokerů. Někteří jsou na trhu již desítky let.

Srovnání akciových brokerů

V následující tabulce najdete ověřené akciové brokery, kteří jsou dlouho na Českém trhu a poskytují svým obchodníkům možnost nakupovat reálné akcie. V tabulce hodnotíme brokery  podle služeb, které jsou pro akciové obchodníky a investory nejdůležitější. Pro aktivní obchodníky, kteří nechtějí držet akcie dlouho dobu jsou vhodní online brokeři s nízkými nebo žádnými poplatky za nákup a prodej akcií.

Pro začátečníky jsou v tabulce i brokeři, kteří poskytují různé vzdělávací nástroje (včetně webinářů, videonávodů, článků, seminářů) a podporu na online chatu nebo telefonu. Případně vás i provedou registrací a nastavení účtu, nebo vám poskytnou krátké školení ohledně obchodní aplikace.

Populární brokeři na Akcie
Reálné akcie a ETF
Nízké poplatky
Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,5 rating
4.5
80% CFDs účtů je ztrátových
Reálné akcie a kryptoměny
Nízký minimální vklad 100 USD
Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,3 rating
4.3
81% CFDs účtů retailových je ztrátových


CFD jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 68–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Začínající vs pokročilí obchodníci

Obchodování s akciemi je praktická metoda pro lidi, kteří chtějí rozumně investovat na finančních trzích. Většina lidí, kteří začínají na investiční cestě, se cítí pohodlněji při obchodování s akciemi jako finančním nástrojem kvůli známosti, která je často spojována s populárními značkami jako Google, Microsoft nebo Apple.

Začínající obchodníci často začínají obchodovat se známými akciemi, nemusí toho vědět mnoho o akciovém trhu nebo o jeho fungování, ale určitě znají společnosti/značky na burze a mají názor/pohled nebo perspektivu na to, jak by se akcie měly/budou vyvíjet, proto jim stačí broker, který poskytuje jen ty velké a známé značky.

Navíc rádi čtou nejnovější zprávy o předních společnostech a podle nejnovějších aktualizací si stanovují své investiční cíle, proto je dobré zaměřit se na brokery, kteří poskytují jak vzdělávání, tak zpravodajství zdarma.

 

Kde obchodovat
Reálné akcie a ETF
Nízké poplatky
Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,5 rating
4.5
80% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2023 ForexSrovnávač.cz