Taiwanské akcie

Tchajwanské akcie jsou již několik let oblíbeným tématem diskusí v médiích. Pokud jde o faktory, které ovlivňují tchajwanské akcie, vstupuje do hry mnoho různých faktorů. Prvním z nich je tchajwanská ekonomika. Tu může ovlivňovat řada různých faktorů, například inflace, úrokové sazby a míra nezaměstnanosti. Druhým faktorem jsou vztahy Tchaj-wanu s Čínou. Čína je jedním z největších obchodních partnerů Tchaj-wanu, a pokud se tento vztah zhorší, bude to mít negativní dopad na tchajwanskou ekonomiku i na jeho akciový trh.

Tchajwanský akciový trh je relativně malý, takže není tak likvidní jako v USA nebo v Číně. Nejlepší tchajwanské akcie k nákupu jsou ty, které mají dobré fundamentální ukazatele a jsou stále podhodnocené.

Tchajwanské akcie jsou dobrou investicí pro ty, kteří chtějí diverzifikovat své portfolio. Investoři mohou získat expozici vůči tchajwanské ekonomice investováním do společností, které na Tchaj-wanu vyrábějí zboží a poskytují služby, nebo prostřednictvím společností, které na Tchaj-wanu prodávají své zboží, aniž by tam byly fyzicky přítomny.

Země nabízí stabilní a transparentní akciový trh, který je jedním z nejrozvinutějších v Asii. Má dobře rozvinutý kapitálový trh s řadou společností kótovaných na tchajwanské burze (TSE) a tchajpejské burze (TPEx). Kromě toho, že je Tchaj-wan jedním z nejrozvinutějších asijských trhů, má také jedny z nejnižších životních nákladů v Asii. To z něj dělá ideální místo pro život.

Jak mohu koupit tchajwanské akcie?

Existuje mnoho různých způsobů, jak investovat do tchajwanských akcií, ale nejběžnějším způsobem jsou ETF. ETF jsou typem investice, který sdružuje peníze mnoha investorů a investuje do různých cenných papírů. ETF nakupují a prodávají akcie jménem svých investorů, často bez poplatků nebo s nízkými poplatky.

ETF jsou jedním z nejjednodušších způsobů investování, protože se za vás postarají o veškerý výzkum a obchodování. Musíte se pouze rozhodnout, jaké riziko jste ochotni podstoupit, a to tak, že určíte, kolik peněz chcete do jednotlivých ETF investovat.

Pro nákup jednotlivých akcií si musíte otevřít účet u brokera, který poskytuje přístup na tchajwanský akciový trh. Za druhé se musíte rozhodnout, jaký typ účtu chcete.

Můžete si otevřít buď maržový účet, nebo peněžní účet pro reálné akcie. Pokud se rozhodnete otevřít maržový účet, je důležité, abyste měli na svém účtu dostatek finančních prostředků. Zatřetí, jakmile je váš účet zřízen a financován, je čas začít obchodovat! Pak můžete nakupovat akcie společností, které jsou kótovány na tchajwanské burze cenných papírů (TSE). Na burze TSE se obchoduje více než 100 společností a je považována za jednu z nejinovativnějších burz v Asii.

Jaké jsou největší tchajwanské akcie?

Tchajwanské akcie jsou dobrým způsobem, jak investovat do budoucnosti země. Tchajwanská ekonomika je do značné míry závislá na vývozu, a proto je citlivá na změny globální obchodní politiky a ekonomických trendů. Kromě toho Tchaj-wan čelí rostoucí konkurenci ze strany zemí s nízkými výrobními náklady, jako jsou Čína, Vietnam a Indonésie.

Tchajwanská ekonomika v posledních dvou desetiletích rostla. Tento růst se však zpomaluje, protože Tchaj-wan čelí rostoucí konkurenci ve svém vývozním odvětví.

Mezi největší tchajwanské akcie: Hon Hai Precision Industry Co Ltd. (OTCPK:HNHPF), Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd (TSM), Acer

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.