Japonské akcie

Japonské akcie jsou známé svou stabilitou a ziskovostí. Země je ekonomikou poháněnou exportem a v posledních několika desetiletích dokázala stabilně růst. Japonsko je také jednou z nejrozvinutějších zemí, pokud jde o technologie, což z něj dělá dobré místo pro investice do technologických akcií.

Některé z nejlepších japonských akcií ke koupi jsou Toyota Motor Corporation, Sony Corporation, Canon Inc. a Panasonic Corporation.

Investice do japonských akcií může být lukrativní investiční příležitost. Například Nikkei 225 vzrostl za posledních od roku 2012 o více než 200 %. Jedná se o velmi dobrou investiční příležitost pro investory, kteří chtějí diverzifikovat své portfolio a chtějí investovat do něčeho, co není tak korelováno s americkým akciovým trhem.

Japonské akcie jsou také dobrou investicí, protože se jim v posledních letech dařilo i po finanční krizi v roce 2008. Ve skutečnosti mnoho lidí věří, že investice do japonských akcií zajistí větší stabilitu než investice na jiných trzích.

Jak postupovat při nákupu japonských akcií?

Na japonském akciovém trhu můžete investovat nákupem akcií společnosti nebo nákupem ETF, který investuje do koše akcií. Prvním krokem je otevření účtu u brokera. Poté se budete muset rozhodnout, jaký typ účtu chcete a kolik peněz chcete investovat. Jakmile je váš účet otevřen, můžete začít obchodovat s akciemi.

Proces nákupu akcií v Japonsku je tak velmi podobný procesu nákupu akcií v jiných zemích. Akcie je možné nakupovat přes brokera, ale je také možné je nakoupit přímo od společnosti. Prvním krokem je zjistit, jaký druh akcií chcete koupit a kolik akcií chcete. Poté se budete muset rozhodnout, zda chcete nebo nechcete maržový účet, což je účet, který vám umožňuje půjčit si peníze od vašeho brokera za pevnou sazbu, abyste si mohli koupit více akcií, než by umožňoval váš aktuální zůstatek.

Která je nejobchodovanější akcie na tokijské burze: NIKKEI 225, TOPIX, JASDAQ, OSE, TSE, TOSC, JASDAQ OSE TOPIX

Tokijská burza (TSE) je největší burza v Japonsku a sedmá největší na světě. TSE je zodpovědná za regulaci japonských trhů s cennými papíry, implementaci legislativy a směrnic Agentury finančních služeb (FSA) a dohled nad dodržováním pravidel TSE všemi účastníky trhu.

NIKKEI 225 Index je index akciového trhu skládající se z 225 největších japonských společností na tokijské burze. Nikkei 225 se počítá od roku 1950. Jedná se o cenově vážený index, který zahrnuje všechny akcie kotované na první sekci tokijské burzy, která tvoří asi 80 % její celkové tržní kapitalizace.

TOPIX Index je akciový index, který sleduje akcie obchodované na The Tokyo Stock Exchange (TSE). to bylo

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.