Australské akcie

Seznam Australských akcií na burze: Aktuální dnešní kurzy Australských akcií na Australské burze cenných papírů (ASX). Seznam akcií na ASX, řazeno dle tržní kapitalizace. Po kliknutí na detail společnosti se zobrazí další informace jako aktuální ceny akcií, grafy, dividendy, historické ceny a další informace o dané společnosti. Australský akciový trh je jedním z nejstabilnějších na světě a nabízí investorům širokou škálu investičních možností.

Australská burza cenných papírů (ASX) je hlavní burzou v Austrálii. Je to jediná burza cenných papírů v Austrálii, která obchoduje s akciemi všech velkých australských společností, a má kótování více než 1500 společností.

V tabulce je Seznam akcií společností v Austrálii, které se obchodují na burze v Sydney. Detail akcie zobrazíte po rozkliknutí na jednotlivou akcii, kde se dozvíte více informací.

🔎 Počet akcií: Více než 1500
📊 Burzovní indexy: ASX All Ords Index
🔔 Australská burza: Australská burza cenných papírů (ASX)
🕒 Otevírací hodiny: 10:00 - 16:00 AEST
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Australské akcie?

Pro nákup Australských akcií je potřeba otevřít si účet u brokera, který nabízí přístup k akciím na ASX. Populárními metodami investování jsou ETF, podílové fondy a přímé investice do akcií. Jakmile si otevřete svůj účet, je čas rozhodnout se, do jakého druhu akcií chcete investovat. Je důležité, abyste si předem udělali průzkum, abyste věděli, jakou mají hodnotu, jak jsou volatilní atd.

Broker Počet akcií Minimální vklad CZK ETF
etoro logoPřejít na eToro +40 1000 Ano
xtb logo Přejít na XTB +50 500 Ano

Australský akciový trh je důležitým centrem pro investice v Asii-Pacifiku, s významnými společnostmi jako Woolworths Limited, Wesfarmers Limited, Commonwealth Bank of Australia, Westpac Banking Corporation a Telstra Corporation. Tyto společnosti nabízejí investorům širokou škálu investičních možností.

ASX je samoregulovaný trh, který funguje nezávisle na vládě a jeho účelem je poskytovat spravedlivý, uspořádaný a transparentní trh pro obchodování s cennými papíry.

Australský akciový trh je po newyorské burze druhým největším na světě. Říká se jí Australian Securities Exchange nebo zkráceně ASX. Má řadu funkcí, kterými se liší od mnoha jiných burz po celém světě.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.