Australské akcie

Australská burza cenných papírů (ASX) je hlavní burzou v Austrálii. Je to jediná burza cenných papírů v Austrálii, která obchoduje s akciemi všech velkých australských společností, a má kótování více než 1500 společností.

ASX je samoregulovaný trh, který funguje nezávisle na vládě a jeho účelem je poskytovat spravedlivý, uspořádaný a transparentní trh pro obchodování s cennými papíry.

Australské akcie jsou obchodovány na burze ASX. ASX poskytuje investorům data v reálném čase pomocí služby Market Data Service, která poskytuje informace, jako jsou ceny a objemy obchodů. Investice do australských akcií má spoustu výhod. Můžete získat dobrou návratnost své investice a navíc podporujete růst ekonomiky. Australský akciový trh je jedním z nejstabilnějších na světě a v posledních několika letech neustále roste. Investice do australských akcií by mohla být skvělým způsobem, jak diverzifikovat své portfolio a snížit vystavení riziku.

Australský akciový trh je po newyorské burze druhým největším na světě. Říká se jí Australian Securities Exchange nebo zkráceně ASX. Má řadu funkcí, kterými se liší od mnoha jiných burz po celém světě. Nejdůležitější z těchto funkcí je, že funguje na systému „nákup a prodej“ spíše než na aukčním systému jako na mnoha jiných trzích.

ASX má také řadu brokerů, u kterých můžete nakupovat akcie. To zahrnuje velké banky jako Commonwealth Bank a Westpac, Australské akcie nabízejí online brokeři i v České republice.

Jak nakoupím australské akcie?

Nákup australských akcií není vždy snadný. Existuje spousta pravidel a předpisů, které je třeba vzít v úvahu, než do nich začnete investovat. Prvním krokem je otevření účtu u brokera. Můžete tak učinit registrací online. Jakmile bude vaše žádost schválena, budete se moci přihlásit ke svému účtu a začít obchodovat na trhu. Jakmile si otevřete svůj účet, je čas rozhodnout se, do jakého druhu akcií chcete investovat. Je důležité, abyste si předem udělali průzkum, abyste věděli, jakou mají hodnotu, jak jsou volatilní atd.

Co je ASX All Ords ( All Ordinaries) Index a kde jej najdu?

ASX All Ords Index je seznam 500 největších australských společností podle tržní kapitalizace. Index je sestaven na základě hodnoty akcií každé společnosti. Index najdete na webu Australian Securities Exchange.

Jakých je pět největších společností v Austrálii? Pět největších společností v Austrálii jsou:

  • Woolworths Limited
  • Wesfarmers Limited
  • Commonwealth Bank of Australia
  •  Westpac Banking Corporation
  • Telstra Corporation

Nejlepší australské akcie k nákupu jsou ty, které mají udržitelný obchodní model a nejsou předražené. Akciový trh je nestabilní místo, proto je důležité investovat pouze do společností, které znáte a kterým důvěřujete.

Je také důležité diverzifikovat své investiční portfolio investováním do různých typů akcií. Například některé z největších australských akcií, které lze koupit, jsou akcie v odvětví zdrojů, jako je BHP Billiton a Rio Tinto, protože poskytují základní materiály pro náš každodenní život, jako je ocel a hliník.

V tabulce je Seznam akcií společností v Austrálii, které se obchodují na burze v Sydney. Detail akcie zobrazíte po rozkliknutí na jednotlivou akcii, kde se dozvíte více informací.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo