Akcie se středně velkou tržní kapitalizací

MID-CAP Akcie se střední tržní kapitalizací jsou společnosti zpravidla mezi 2 a 10 miliardami dolarů. Svou velikostí spadají do středu mezi akcie s malou a velkou (blue chips) tržní kapitalizací. Tento seznam Mid-Cap USA akcií nemusí být kompletní

Jaké jsou vlastnosti akcií se střední kapitalizací?

Akcie se střední kapitalizací jsou obecně definovány jako akcie společností s tržní kapitalizací mezi 2 miliardami a 10 miliardami dolarů. To je často považováno za „sladké místo“ pro akcie, protože jsou dostatečně velké, aby měly velký potenciál, ale ne tak velké, aby byly přehnaně analyzovány a předraženy.

Akcie se střední kapitalizací jsou obecně považovány za bezpečnější než menší a spekulativnější akcie s nízkou kapitalizací, ale za rizikovější než větší a zavedenější blue chip společnosti. Mají tendenci nabízet vyšší výnosy než blue chips a nižší volatilitu než small caps.

Jak se počítá tržní kapitalizace společnosti?

Tržní kapitalizace společnosti se vypočítá vynásobením počtu akcií v oběhu aktuální cenou akcií.

Výhody investování do akcií se střední kapitalizací?

Výhody investování do akcií se střední kapitalizací jsou v tom, že mají vyšší potenciál růstu než jiné třídy akcií a mají větší likviditu než akcie s malou kapitalizací.

Nevýhody investování do akcií se střední kapitalizací?

Investování do akcií se střední kapitalizací je skvělý způsob, jak diverzifikovat své portfolio a získat vyšší výnosy. Nevýhody investování do tohoto typu akcií spočívají v tom, že jsou méně likvidní než akcie s velkou kapitalizací a je zde vyšší riziko bankrotu společnosti.

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.