MID-CAPs akcie

Seznam akcií se středně velkou tržní kapitalizací

Akcie se středně velkou tržní kapitalizací (MID-CAPs Akcie) jsou společnosti s hodnotou zpravidla mezi 2 a 10 miliardami dolarů. Tržní kapitalizace společnosti se vypočítá vynásobením počtu akcií v oběhu aktuální cenou akcií. Svou velikostí spadají do středu mezi akcie s malou a velkou tržní kapitalizací. V tabulce níže jsou MID-CAP Akcie řazeny podle tržní kapitalizace a jsou zpožděny o 15 minut. Tento seznam MID-CAPs akcií nemusí být kompletní

🔎 Počet společností: 500+
📊 Akciové indexy: Nasdaq
🔔 Burza: Nasdaq, Nyse
🕒 Otevírací doba: 15:30 - 22:00
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit MID CAPs akcie?

Akcie se střední kapitalizací jsou obecně považovány za bezpečnější než menší a spekulativnější akcie s nízkou kapitalizací, ale za rizikovější než větší a zavedenější společnosti. Mají tendenci nabízet vyšší výnosy než velké akcie a nižší volatilitu než small caps. Prvním krokem je otevření účtu u brokera, který nabízí nízké poplatky. Našli jsme několik možností, kde lze koupit se středně velkou kapitalizací i ETF. Mezi nejznámější online brokery, pro investice do těchto společností patří například XTB nebo eToro, které umožňují nakoupit nebo prodat jednotlivé akcie nebo ETF. Porovnali jsme jejich nabídku.

Broker Počet akcií Minimální vklad USD ETF Link
etoro logo eToro 150+ 100 ANO Přejít na etoro
xtb logo XTB 100+ 5 ANO Přejít na XTB

Nejoblíbenější akcie se středně velkou tržní kapitalizací jsou ty, které se obchodují v indexu NASDAQ. Mezi největší a výkonostně nejlepší MID CAPs akcie patří společnosti jako Super Micro Computer, Crocs, nebo Novanta.

Ceny středně velkých akcií (MID CAPs) mohou být ovlivněny mnoha faktory, jako jsou finanční výsledky společností, celkový stav trhu, politická a ekonomická situace jak v USA, tak ve světě. Při investování do těchto akcií je vždy přítomné riziko a je důležité provést důkladný výzkum a zhodnotit všechna možná rizika a příležitosti předtím, než se rozhodnete investovat.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.