Britské akcie

Seznam Britských akcií:

Britské akcie jsou zejména společnosti, které se obchodují na Londýnské burze, nebo mají centrálu ve uvedenou ve Velké Británii. Britský akciový trh se skládá z londýnské burzy cenných papírů a alternativního investičního trhu. V tabulce níže je seznam 150+ největších britských veřejně obchodovaných společností. Společnosti jsou řazeny podle tržní kapitalizace. Po rozkliknutí na detail jednotlivé akcie - se zobrazí aktuální ceny, grafy a další informace jednotlivých společnostech.

🔎 Počet společností: 150+
📊 Akciové indexy: FTSE 100, Bats Europe
🔔 Švýcarská Burza: London Stock Exchange (LSE) - Londýn 
🕒 Obchodní hodiny: Pondělí - Pátek: 8:00-16:50
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Britské akcie?

Existuje několik obchodních aplikací, kde i běžný klient může koupit Britské akcie. Mezi nejznámější obchodní aplikace, patří například XTB nebo eToro, které umožňují obchodovat s jednotlivými britskými akciemi, ADRs nebo ETF. Porovnali jsme jejich nabídky a počet Britských akcií na jejich platformě.

Broker Počet akcií Minimální vklad USD ETF Link
etoro logo eToro 285 100 ANO Přejít na etoro
xtb logo XTB 33 5 ANO Přejít na XTB

Největší akcie ve Velké Británii mohou být různé a jejich velikost se mění v závislosti na aktuálním stavu trhu. V současné době patří mezi nejvýznamnější britské akcie například společnosti jako BP, Royal Dutch Shell, HSBC, AstraZeneca, Unilever a další.

Ceny akcií ve Velké Británii se mohou lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako je politická a ekonomická situace v UK, hospodářské výsledky společností, celková nálada na trhu. Investování do akcií vždy přináší riziko a je důležité provést pečlivý výzkum a zhodnotit všechna rizika a příležitosti, než se rozhodnete investovat.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.