Uranové akcie

Investice do uranových akcií a do sektoru těžby a výroby uranu jsou spojeny s určitými riziky a specifickými faktory. Uran je radioaktivní kov, který se využívá jako palivo v jaderných reaktorech k výrobě elektrické energie. Investování do akcií spojených s uranovým průmyslem představuje vysoké riziko a může být extrémně nestabilní. Ceny uranu a výkonnost firem působících v této oblasti jsou ovlivněny několika faktory, jako jsou změny v politickém klimatu, technologický pokrok, regulace a poptávka po jaderné energii.

🔎 Počet společností: 20+
🔎 Hlavní země: USA, Kanada, Austrálie, Kazachstán, Svět
⌛ Poslední aktualizace:

V tabulce níže najdete největší uranové akcie, které jsou řazeny podle tržní kapitalizace. Po rozkliknutí jednotlivé společnosti se zobrazí další cenové informace.

Kde koupit uranové akcie?

Prvním krokem je založení účtu u brokera s co nejnižšími poplatky. Našli jsme několik brokerů, kteří umožňují investovat do uranových akcií, nebo umožňují investovat do uranového sektoru pomocí ETF. Mezi nejznámější online brokery, kteří poskytují přístup k tomuto sektoru, patří XTB a eToro.

Broker Reálné akcie + ETF Minimální vklad USD Čeština
etoro logoPřejít na eToro Ano 100 Ano
xtb logo Přejít na XTB Ano 5 Ano

Rizika

Uranový sektor podléhá významnému vlivu vládních regulací. Změny v energetické strategii, zákaz a omezení těžby uranu v určitých zemích nebo podpora jaderné energetiky mohou zásadně ovlivnit celkovou situaci na uranovém trhu a výkonnost společností působících v tomto odvětví. Těžba a výroba uranu se často soustředí jen v několika zemích, jako jsou Kanada, Austrálie, Kazachstán a další.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.