Akcie Jižní Korea

Korejské akcie mohou být způsob, jak diverzifikovat své portfolio. Korejský akciový trh je vysoce regulovaný a je považován za jeden z nejvýkonnějších trhů na světě. Korejský akciový trh je také velmi likvidní a má vysoký objem obchodů. Jednou z nejoblíbenějších korejských akcií je Samsung Electronics. Samsung je globální konglomerát, který vyrábí elektronické produkty, jako jsou chytré telefony, polovodiče, domácí spotřebiče a dalším, také investuje do mnoha dalších sektorů, jako jsou finance, maloobchod a biotechnologie.

Korejská burza cenných papírů neboli KOSPI je jednou z nejvýznamnějších burz v Asii. Je to také devátá největší burza na světě. Korejský akciový trh je také jedním z nejlikvidnějších trhů v Asii s denním objemem obchodů více než 1 bilion wonů a průměrným obratem více než 1 milion akcií za den.

Tento článek pokryje některé z nejlepších způsobů, jak nakupovat korejské akcie, včetně toho, jak investovat do akcií KOSPI prostřednictvím online brokera a jak investovat do zahraničních akcií kotovaných na KOSPI.

Jak mohu investovat do korejských akcií?

První věc, kterou musíte udělat, je zjistit vaši toleranci k riziku. Pokud hledáte dlouhodobou investici a nechcete se obávat každodenních výkyvů, pak je pro vás nejlepší investovat do blue chips, což jsou akcie společností, které existují desítky let. Pokud se více zajímáte o krátkodobé investice s vyšším rizikem a potenciálem výnosů, pak by byla cesta s malými kapitály.

Existuje mnoho způsobů, jak investovat do korejských akcií, ale my se zaměříme na tři hlavní způsoby: nákup jednotlivých akcií, nákup akcií prostřednictvím podílových fondů nebo ETF.

Nákup akcií v Jižní Koreji je trochu jiný než nákup akcií v USA Není to jen o tom, vybrat si svou oblíbenou společnost a podívat se, jak se jí daří.

První věc, kterou je třeba vědět, je, že existují tři typy korejských akcií:

  • Akcie KOSPI (Korea Composite Stock Price Index), které jsou nejběžnějším typem akcií obchodovaných v Jižní Koreji,
  • Akcie KOSDAQ (Korea Securities Dealers Automated Quotations), které se obchodují na trhu Korean Securities Dealers Automated Quotations, a
  • Zahraniční cenné papíry, které se obchodují na zahraničních trzích, jako je NASDAQ nebo NYSE.

Dochází v Koreji ke krachu akciového trhu?

Korejský akciový trh je jedním z nejvolatilnějších na světě. Je také třetí největší v Asii, za Čínou a Japonskem. Korejský akciový trh si již nějakou dobu vede dobře. Budoucnost korejských akcií závisí na tom, jak dobře se Korea dokáže vypořádat s některými ze svých hlavních problémů: stárnoucí populace a nízká porodnost, vysoké zadlužení domácností a pomalý hospodářský růst.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo