SMALL-CAPs Akcie

Seznam akcií se malou tržní kapitalizací

SMALL-CAPs jsou Akcie s malou až nízkou tržní kapitalizací. Pro hodnocení small-cap společností platí, že jejich kapitalizace je v rozpětí od 300 milionů USD do přibližně 2 miliard USD. Tržní kapitalizace se rovná aktuální ceně akcie vynásobené počtem akcií v oběhu. Menší společnosti s nižšími cenami akcií bývají volatilnější než větší společnosti s vyššími cenami akcií. Akcie menších společností mohou být také riskantnější. Berte prosím na vědomí, že tento seznam small-cap akcií nemusí být kompletní a může se měnit. V tabulce níže jsou Small-caps akcie řazeny podle tržní kapitalizace a jsou zpožděny o 15 minut.

🔎 Počet společností: 500+
📊 Akciové indexy: Nasdaq
🔔 Burza: Nasdaq, Nyse
🕒 Otevírací doba: 15:30 - 22:00
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit small caps akcie?

Investice do společností s malou tržní kapitalizací není vždy tou nejlepší volbou. Rizika jsou obvykle vyšší a odměny jsou obvykle nižší. Menší společnosti jsou náchylnější ke změnám na trhu, takže mohou být volatilnější než jejich větší protějšky. Našli jsme několik možností, kde lze koupit small caps akcie i ETF. Mezi nejznámější online brokery, pro investice do small caps akcií patří například XTB nebo eToro, které umožňují nakoupit nebo prodat jednotlivé akcie nebo ETF. Porovnali jsme jejich nabídku akcií.

Broker Počet akcií Minimální vklad USD ETF Link
etoro logo eToro 80+ 100 ANO Přejít na etoro
xtb logo XTB 60+ 5 ANO Přejít na XTB

Nejoblíbenější small caps akcie jsou ty, které se obchodují v indexu NASDAQ. Mezi největší a výkonnostně nejlepší akcie patří společnosti jako ImmunoGen, Ciena, NeoGenomics.

Ceny akcií malých společností (small caps) mohou být ovlivněny různými faktory, jako jsou finanční výsledky firem, celkový stav trhu a politicko-ekonomická situace jak v USA, tak ve světě. Při rozhodování o investování do těchto akcií je vždy přítomné riziko, a proto je důležité provést pečlivý výzkum a zhodnotit všechna potenciální rizika a příležitosti před případnou investicí.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.