Akcie Hong Kong

Hongkongský akciový trh je největší akciový trh v Asii. Je to také jeden z nejlikvidnějších trhů na světě. Hongkong je již mnoho let významným mezinárodním finančním centrem a se zpomalením Číny jeho význam ještě vzrostl. Hongkongská burza cenných papírů (HKSE) je domovem některých nejaktivnějších asijských společností a investorů.

HKSE je jednou z předních asijských burz cenných papírů s tržní kapitalizací více než 2 biliony USD k prosinci 2017. Je na třetím místě, pokud jde o likviditu na globálních burzách, s průměrným denním objemem obchodů v hodnotě 12 miliard USD v roce 2017.

Je to místo, kde mohou investoři nakupovat a prodávat akcie veřejně obchodovaných společností.

Byla založena v roce 1891 a od té doby se stala jedním z nejvýkonnějších trhů na světě, který investorům poskytuje stabilní výnosy a vysokou likviditu.

Jak investovat do hongkongských akcií?

Investování do akcií je investiční strategie, kterou lze použít ke generování návratnosti vašich peněz. Je to jedna z nejstarších a nejoblíbenějších forem investování. Budeme mluvit o typech akcií a jak investovat do akcií Hong Kong. Existuje mnoho způsobů, jak investovat do hongkongských akcií, ale budeme hovořit o třech způsobech, které jsou nejoblíbenější:

  • Investování do ETF
  • Investování do podílových fondů
  • Přímé investice do akcií

Kolik stojí hongkongský index?

Hongkongský index je cenově vážený index, který se skládá z 50 nejvíce obchodovaných akcií na hongkongské burze. Zahrnuje širokou škálu průmyslových odvětví a společností a je jedním z nejdůležitějších indexů v Asii.

HKSI se vypočítá vynásobením ceny každé akcie její vahou v indexu, sečtením produktů a dělením tržní kapitalizací. To nám dává celkovou hodnotu, jakou mají všechny tyto akcie hodnotu.

Na rozdíl od jiných indexů, jako je Dow Jones Industrial Average nebo S&P 500 Index, které jsou složeny pouze ze společností se sídlem v USA, HKSI zahrnuje mnoho mezinárodních společností s asijskými operacemi. Má také větší váhu ve vztahu k finančním službám než jiné indexy jako Dow Jones Industrial Average nebo

Akciový index Hong Kongu

Hongkong je autonomní území Čínské lidové republiky. Je to jedno z nejdůležitějších finančních center Asie.

Hongkongská burza cenných papírů (HKSE) je rozdělena do tří sekcí: hlavní rada, rada GEM a GEM (Growth Enterprise Market). HKSE má k listopadu 2017 tržní kapitalizaci 2,6 bilionu USD.

HKSE nabízí řadu služeb, které na jiných burzách nenajdete, jako je obchodování s deriváty a obchodování s indexovými futures.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo