Kanadské akcie

Seznam Kanadských akcií na burze: Aktuální dnešní kurzy Kanadských akcií na Torontské burze cenných papírů (TSX). Seznam akcií na TSX, řazeno dle tržní kapitalizace. Po kliknutí na detail společnosti se zobrazí další informace jako aktuální ceny akcií, grafy, dividendy, historické ceny a další informace o dané společnosti. Hlavní akciový index v Kanadě je S&P/TSX, který pokrývá asi 95 % kanadského akciového trhu.

🔎 Počet akcií: +100
📊 Burzovní indexy: S&P/TSX Composite Index
🔔 Kanadská burza: Torontská burza cenných papírů (TSX)
🕒 Otevírací hodiny: 9:30 - 16:00 EST
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Kanadské akcie?

Pro nákup Kanadských akcií je potřeba otevřít si účet u brokera, který nabízí přístup k akciím na TSX. Po rozkliknutí akcie v tabulce získáte další cenové data, jako jsou dividendy, doporučení analitiků nebo cenový graf.

Broker Počet akcií Minimální vklad CZK ETF
etoro logoPřejít na eToro +50 1000 Ano
xtb logo Přejít na XTB +30 500 Ano

Kanadský akciový trh je jedním z největších na světě a nabízí investorům širokou škálu investičních příležitostí v různých odvětvích. S&P/TSX Composite Index je klíčovým ukazatelem pro posouzení celkového výkonu kanadského trhu.

Tento index sleduje hodnoty největších společností a jejich akcií v Kanadě. Index pokrývá asi 95 % kanadského akciového trhu. Základní hodnota indexu S&P/Toronto Stock Exchange Composite byla 1000 bodů k 1. lednu 1975.

Mezi nejlepší a největší kanadské společnosti patří například akcie Royal Bank of Canada, Toronto-Dominion Bank, Enbridge, Bank of Nova Scotia, a Canadian National Railway, které se také řadí mezi největší společnosti podle tržní kapitalizace v Kanadě.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.