Indické akcie

Indický akciový trh je šestým největším akciovým trhem na světě. Je také druhým nejrozmanitějším na světě, pokud jde o obchodované akcie. Obchoduje se na něm s řadou cenných papírů, včetně akcií, dluhopisů, peněžních trhů a derivátů.

Se všemi těmito cennými papíry se obchoduje prostřednictvím různých burz. Národní burza cenných papírů (NSE) a Bombajská burza cenných papírů (BSE) jsou dvě hlavní burzy pro obchodování s akciemi a akciovými deriváty. NSE je veřejná společnost, zatímco BSE je v soukromém vlastnictví.

Jak funguje Investování do indických akcií?

Investice do indických akcií může být dobrá diverzifikace, jelikož většinou nejsou navázané na jiné zahraniční indexy. Indie je v posledních několika letech jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě. To vedlo i ke zvýšení poptávky po indických akciích

K tomuto růstu přispělo mnoho faktorů, mezi které patří následující:

- Rupie je vůči ostatním měnám stabilní, což znamená, že nebude příliš kolísat a nezpůsobí investorům ztráty.

- V Indii také probíhá velká domácí spotřeba, což znamená, že bude větší poptávka po zboží i službách. To povede také k vytváření většího počtu pracovních míst, což bude znamenat vyšší příjmy pro lidi ve všech příjmových skupinách.

Investovat na indickém akciovém trhu není snadné. Pro zahraničního investora je investování na indickém akciovém trhu ještě obtížnější. Investování do indických akcií vyžaduje, abyste měli brokera, který může obchodovat vaším jménem. Musíte být také NRI (Non-Resident Indian) nebo PIO (Person of Indian Origin) a mít kartu PAN. Než můžete začít investovat do akcií, musíte mít bankovní účet u autorizované banky.

Investování na indickém akciovém trhu vyžaduje, abyste byli dobře informováni o dění ve světě i v Indii a také měli dostatek finančních prostředků na investování a byli schopni čelit případným ztrátám.

Jak funguje indický akciový trh?

Indický akciový trh je dynamický, rychlý a nestálý trh a nabízí investorům řadu možností, jak investovat své peníze do ekonomiky země.

Indický akciový trh má dva hlavní segmenty: primární trh a sekundární trh. Na primárním trhu se poprvé nabízejí k prodeji akcie nových společností nebo společností, které nejsou veřejně obchodovatelné. Na sekundárním trhu se nakupují a prodávají stávající akcie mezi investory na burze.

V Indii existují dva typy burz: akciové burzy a komoditní burzy. Akciové burzy obchodují s akciemi a jinými cennými papíry, jako jsou dluhopisy, obligace atd., zatímco komoditní burzy obchodují s komoditami, jako je zlato, stříbro, ropa atd.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo