Thajské akcie

Pokud chcete investovat v Thajsku, Thajské akcie jsou asi nejjednodušší způsob, jak začít. Pokud chcete nakupovat a prodávat akcie, je nutné zvolit brokera, který takové nákupy, nebo prodeje umožňuje. Siam Cement PCL je nejziskovější thajská společnost, s největší tržní kapitalizací, ale data se mohou měnit. Tato stránka poskytuje informace o akciích obchodovaných v Thajsku.

Thajsko je s více než 68 miliony obyvatel nejlidnatější zemí jihovýchodní Asie. Má také prosperující ekonomiku a je jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě.

Thajsko je již mnoho let významným vývozcem rýže. Mezi další vývozy patří pryž, oděvy a ryby. Dovozními partnery Thajska jsou Čína, Japonsko, Singapur, Malajsie a Spojené státy americké.


Jaké jsou nejlepší thajské akcie?


Thajský akciový trh je jedním z nejvíce podceňovaných trhů v Asii. Je také jedním z nejlevnějších, s průměrným poměrem ceny k výdělku pouhých 12,6.

Existuje mnoho důvodů, proč jsou thajské akcie tak levné, ale hlavně se to scvrkává na dva faktory: nedostatek důvěry a nedostatek porozumění.

Prvním faktorem je, že Thajsko je po desetiletí sužováno politickou nestabilitou, kvůli které se místní investoři bojí vkládat své peníze do akcií za jakoukoli cenu. Druhým faktorem je, že zatímco v Thajsku působí řada známých západních značek, vlastní společnosti v zemi se dlouho schovávaly za názvy jako Toyota a Honda.


Jak se jmenuje thajská burza?


Thajská burza cenných papírů SET je veřejná společnost, která obchoduje s akciemi. Poplatek za obchodování na thajské burze je variabilní. Poplatek je účtován thajskou burzou cenných papírů (SET). Neexistují žádné další poplatky spojené s nákupem nebo prodejem akcií na SET.


Jak mohu investovat do thajských akcií?


V této části se podíváme na různé způsoby, jak můžete investovat do thajských akcií.

  • Existuje mnoho způsobů, jak investovat do thajských akcií. Jedním ze způsobů je nákup akcií společnosti kotované na thajské burze cenných papírů (SET). To lze provést prostřednictvím makléřského účtu, který si otevřete u jednoho z makléřů uvedených v SET. Dalším způsobem je nakoupit akcie společnosti kotované na jiné burze a poté je obchodovat za akcie kotované na SET.
  • Dalším způsobem je investování do podílového fondu, ETF, který investuje do akcií různých společností a odvětví. To lze provést prostřednictvím různých brokerů, které tyto ETF podporují.

Investovat do reálných akcií s 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.
xtb logo
🎓 Účet pro Akcie, Forex i Krypto

79% CFDs účtů je ztrátových

logo