Fed – Federální rezervní systém

Zkratka FED se používá pro označení Federal Reserve System (Systém federálních rezerv) v USA. Tento systém je hlavní bankovní a finanční autoritou ve Spojených státech, zodpovědný za řízení měnové politiky a dohled nad bankovním systémem.

V domácím kontextu termín „Fed“ obvykle označuje buď Radu guvernérů Federal Reserve System nebo Federal Reserve Bank v New Yorku. V rámci devizového obchodu se obvykle myslí na druhou uvedenou variantu. Federal Reserve není formálně vlastněn žádnou entitou, což mu poskytuje ekonomickou i politickou nezávislost. Guvernéry FEDu jmenuje prezident USA, a to obvykle na období 14 let.

Federal Open Market Committee (FOMC), což je Federální výbor pro volný trh, je klíčovým orgánem Systému federálních rezerv, který provádí rozhodnutí o měnové politice USA. Zápisy z jeho jednání jsou zpravidla zveřejňovány s asi měsíčním zpožděním a poskytují přehled o současných postojích k měnové politice.

Krpenský Martin
Podobné:   Je Vlk z Wall Street, fikce nebo realita?
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto
Reálné akcie a kryptoměny. Nízký minimální vklad 100 USD. Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF. Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz