HODL

HODL je zkratka, která označuje dlouhodobé držení kryptoměn, jako hlavní strategie při investicích. Osoba, která řekne nebo napíše HODL(ing), má v úmyslu je udržet, i když se ceny pohybují nahoru a dolů. Tento termín získal popularitu díky internetovému fóru Bitcoinu, když jeden uživatel napsal „I am HODLing“ místo „I am holding“ během období výrazné volatility ceny Bitcoinu.

Původně chybné psaní v angličtině „držení“ – „HODL“ se stalo populárním termínem mezi těmi, kteří kupují nebo dlouhodobě drží kryptoměny, zejména těmi, kteří dlouhodobě drží např: Bitcoin a nehodlají jej prodávat. Takové osobě se v krypto komunitě říká „HODLER“. Toto označení se stalo populární po celém světě, napříč všemi jazyky, vyjimkou není ani čeština.

Originální topic, kde tento termín poprvé použil uživatel „GameKyuubi“ najdete na bitcointalk, tento uživatel udělal chybu ve větě „I AM HOLDING“ a namísto toho napsal překlep „I AM HODLING“. Toho se chytla komunita bitcointalk fóra a výraz HODL byl na světě.

Krpenský Martin
Podobné:   Bitcoin nebo Litecoin: Zlato a stříbro mezi kryptoměnami
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto
Reálné akcie a kryptoměny
Nízký minimální vklad 100 USD. Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz