Jak investuje Warren Buffett

Warren Buffett patří k nejúspěšnějším investorům na burze ve světové historii, kupuje hlavně akcie, nebo se snaží ovládnou celé společnosti. Své investice provádí prostřednictvím své investiční společnosti Berkshire Hathaway Inc. Tato společnost vznikla kolem roku 1962, ve chvíli kdy začal kupovat akcie malé textilní továrny. V následujících desetiletích tento investor dokázal, že patří mezi absolutní a respektovanou špičku.

Buffettova investiční strategie

Kdokoliv chce investovat podobně jako Buffett, je dobré zaměřit se na value investování, které propaguje. Myšlenka value investování se zakládá na jednoduchém faktu – najít společnost, která má vnitřní hodnotu vyšší než je cena její akcie. Samozřejmě, že nalezení takovéto akcie není snadné a jde o tvrdou práci.

Buffett se mnohé naučil od jeho oblíbeného profesora Benjamina Grahama, který se zaměřuje právě na value investice. Jeho kniha Inteligentní investor patří mezi hlavní zdroje k tomuto druhu obchodování s akciemi.

Strategie kup a drž

Další z investičních strategií Warrena Buffetta je nakoupit akcie společností, u kterých věříme, že si v dlouhodobém horizontu alespoň 5 a více let povedou dobře. Jestliže sledujete novinky z Berkshire Hathaway fondu, jsou zde zveřejňovány všechny nákupy akcií nebo akvizice společností. Každý rok v každém kvartále se tak každý investor nebo obchodník může dozvědět, co právě Buffet koupil nebo prodal.

  • Buffett investuje do akcií společností, které mají dlouhodobé stabilní a dobré výsledky v závislosti na tržních podmínkách a jsou v sektoru, který do budoucna bude růst. Zde je jasně vidět, že se Warren zaměřuje na velmi dlouhodobé investování a získání maxima z provedených investic. Jeho strategie primárně není určena pro intradenní obchodníky, ignoruje krátkodobé poklesy akcií a zaměřuje se na uskutečnění dlouhodobého obchodu.

Investuj do toho, čemu rozumíš

Warren Buffett neutrpěl velké ztráty při dot com bublině na přelomu století, protože zde neměl příliš velké investice. Tento investor kupuje pouze akcie společností, kde plně rozumí co nabízí za produkty. Portfolio Berkshire Hathaway fondů je složeno z akciových titulů, které jsou všeobecně známé a je snadné rozumět jejich činnosti.

Mezi velké akciové společnosti, v nichž Buffett drží podíly jsou Coca Cola, H.J. Heinz Company, American Express, Kroger, Apple, Snowflake a další pozn. Největší pozicí v portfoliu je právě společnost Apple, která tvoří až 40% jeho portfolia – aktuální k roku 2021.

Podobné:   5 největších akciových pozic Billa Gatese

Mnoho investorů si asi položí otázku, zda následování Buffetta bude fungovat v praxi. Základní rady jím uváděné jsou pochopitelně realizovatelné a mnoho investorů tak činí, nicméně je zde rozdíl v možnostech velikosti investice, které lze investovat. Další možností je přímo nákup akcií fondu Berkshire Hathaway. Tržní hodnota jedné akcie je však vysoká. Nicméně lze nakoupit levnější akcie tzv. B shares, které jsou levnější variantou zmíněného fondu.

Krpenský Martin
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto
Reálné akcie a kryptoměny
Nízký minimální vklad 100 USD. Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz