Růst investiční platformy Robinhood během koronakrize trhá rekordy

Naprostá většina firem to v době pandemie koronaviru nemá zrovna lehké, ale existují i společnosti které ze současné situace dokážou profitovat. Jednou z nich je americká Robinhood Markets. Tato kalifornská firma provozuje populární investiční platformu, která umožňuje drobným investorům nakupovat akcie, kryptoměny a ETF fondy.

Společnost vznikla v roce 2013 s cílem zpřístupnit obchodování na finančních trzích obyčejným lidem, čemuž odpovídá i její jméno. Popularitu pak získala tím, že si za obchodování s akciemi neúčtovala žádné komise. Dnes je to v podstatě standard, dřív to ovšem bylo něco nevídaného. Z původně malého startupu se tak během let stal nový hráč, jehož vzestup děsí zavedené brokerské firmy.

Volatilita způsobená koronavirem láká nové investory

Divoké vzestupy a pády cen akcií ke kterým dochází v důsledku pandemie představují lákavou investiční příležitost. A drobní investoři tentokrát chtějí být u toho. Oni to možná chtěli i při minulé krizi v letech 2007 – 2009, jenže tehdy byly bariéry bránící přístupu na burzu mnohem větší než jsou dnes. Robinhood Markets tyto bariéry zbořila a díky tomu letos roste nevídaným tempem. V květnu společnost oznámila že od začátku roku získala přes 3 miliony nových klientů.

Zhruba polovina z nich jsou pak nováčci kteří nikdy předtím na burze neinvestovali. Celkový počet klientů se tak dostal přes 13 milionů a stejně tak roste i hodnota společnosti. Ta nedávno přesáhla 11 miliard dolarů a od začátku pandemie se zvýšila zhruba o 50%. Analytici očekávají že by firma v blízké budoucnosti mohla provést první veřejný úpis vlastních akcií (IPO), což by jí nejspíš zajistilo miliardy dolarů na další rozvoj.

Nováčci obchodující pomocí platformy Robinhood hýbou trhy

Ceny akcií se po březnovém masakru opět vrátily nahoru a na další obří propad to nevypadá, aspoň zatím ne. Z velké části za to může americká centrální banka FED, ale akcie nakupují i nezkušení drobní investoři, velká část z nich právě přes platformu Robinhood. A co vlastně nakupují? Hlavně akcie firem které byly zasaženy pandemií koronaviru a naopak také firmy které díky pandemii vykazují rekordní tržby.

Podobné:   Take Profit a Stop Loss

Především u mladých lidí se těší velké oblibě aerolinky, což je celkem zajímavé, protože firma legendárního investora Warrena Buffetta naopak v dubnu všechny akcie aerolinek prodala. Mnozí experti proto varují že zpřístupnění trhů nezkušeným investorům s sebou nese značná rizika, obzvlášť v době krize kdy lze očekávat prudké pohyby které mohou zaskočit i veterány.

Krpenský Martin
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto
Reálné akcie a kryptoměny. Nízký minimální vklad 100 USD. Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF. Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz