XTB uvede nové produkty: Dluhopisy, Social trading i Penzijní účty

XTB po nedávném zařazení ETF Investičních plánů a zavedení úroků pro nealokované finanční prostředky chystá dále rozvíjet své investiční portfolio přidáním pasivních investičních produktů a nabídkou nových produktů, které osloví širší okruh klientů. Tato taktika má za cíl urychlit transformaci XTB z poskytovatele CFD obchodování na komplexní investiční platformu.

V druhém kvartálu roku 2024 se XTB zaměří na rozšíření svého portfolia pasivních investičních možností o novou kategorii aktiv, a to dluhopisy. Nabídka bude obsahovat státní dluhopisy zemí jako jsou USA, Velká Británie, Německo a Polsko, stejně jako firemní dluhopisy od uznávaných globálních korporací a společností s hodnocením rizika mezi AAA a BBB-.

Kromě toho, ve stejném období XTB spustí službu Social Trading, která má za úkol umožnit investorům čerpat inspiraci a znalosti od nejúspěšnějších traderů na platformě XTB, což jim pomůže lépe se orientovat ve svých investičních rozhodnutích. XTB Social Trading bude spuštěn v roce 2024, je platforma navržená pro sociální obchodování podobně jako to známe u jiných brokerů. Sociální obchodování umožňuje uživatelům sledovat, kopírovat a interagovat s obchodními strategiemi a transakcemi ostatních obchodníků.

S přihlédnutím k narůstajícímu zájmu o dlouhodobé investování se XTB v třetím kvartálu 2024 připravuje na zavedení speciálního produktu pro polské klienty, především penzijní účty IKE a IKZE. Vzhledem k tomu, že XTB nabízí možnost obchodování s akciemi a ETF bez poplatků do objemu 100 000 eur měsíčně, očekává se, že tato iniciativa přitáhne nové klienty. XTB rovněž zvažuje možnost nabídnout podobné služby na jiných trzích, včetně České republiky, kde se plánuje prozkoumat potenciál místního důchodového investování (DIP).

Finanční úspěchy společnosti XTB v roce 2023

V roce 2023 dosáhla společnost XTB, známá svou online investiční platformou a mobilní aplikací, významných úspěchů. Významně se jim podařilo zvýšit čistý zisk na 175 milionů eur, což představuje meziroční nárůst o 6,9 %. Tento úspěch je o to pozoruhodnější, že se odehrál v roce charakterizovaném dynamickým růstem počtu klientů a zvýšenou nejistotou na finančních trzích po celém světě.

Podobné:   Nejlepší CFD brokeři pro obchodování Bitcoinu a kryptoměn

Růst klientské základny a výnosů

V roce 2023 společnost XTB zaznamenala výrazný nárůst počtu aktivních klientů, konkrétně o 51 % na 408,5 tisíce. Tento růst, spolu s vyšší volatilitou na trzích, vyústil v zvýšení konsolidovaných výnosů o 13,9 % na 351 milionů eur. Tyto výsledky nejen potvrzují zdravý růst společnosti, ale také zvyšující se důvěru klientů v její služby.

Plány a ambice pro rok 2024

Společnost XTB má ambiciózní plány na rozšíření svého produktového portfolia v roce 2024. Mezi novinky patří přidání frakčních dluhopisů, zavedení sociálního obchodování, spuštění penzijních účtů specifických pro jednotlivé země (např. IKE a IKZE v Polsku, ISA ve Spojeném království) a nabídka virtuální peněženky a více-měnové karty. Cílem společnosti je stát se vedoucí evropskou aplikací pro obchodování, investování, spoření a nabídnout klientům snadný přístup k jejich finančním prostředkům.

XTB uzavřelo rok 2023 s rekordními čísly jak v čistém zisku, tak v konsolidovaných výnosech. Růst počtu klientů a jejich aktivita na trhu byly klíčové pro dosažení těchto výsledků. K 29. lednu 2024 pokračoval růst klientské základny, když si u XTB zřídilo investiční účet dalších 38,1 tisíce klientů, což naznačuje silný start do nového roku a další potenciál pro růst.

Krpenský Martin
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto
Reálné akcie a kryptoměny
Nízký minimální vklad 100 USD. Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz