Život obchodní legendy W.D. Ganna

W. D. Gann se narodil 6. června 1878 ve východním Luftinu v Texasu a svá první léta strávil jako úředník ve skladu bavlny. To bylo daleko od Wall Street, kde se později stal legendou jako obchodník na trhu.

Gann začal obchodovat na akciových a komoditních trzích, když mu bylo 24 let. V roce 1908 se pak přestěhoval do New Yorku, kde si na rohu Broadwaye a 18. ulice otevřel vlastní makléřskou firmu s názvem W. D. Gann.

Začátky

V roce 1909 během 25 dnů, kdy byl pozorován novinářem z časopisu Ticker Tape, Gann uskutečnil 286 obchodů na burze, a to jak nákupů, tak prodejů. Na všech obchodech s výjimkou 22 z nich dosáhl zisku a do konce 25denního období se jeho kapitál zvýšil o 1000 %.

Jak jeho kariéra postupovala, rostl i počet jeho následovníků na Wall Street. Začal předpovídat vývoj akcií a komodit a své předpovědi zveřejňoval. Byly známé jako předpovědi nabídky a poptávky a potvrdil, že umí předpovídat začátek a konec tržních trendů.

  • Ve své roční prognóze z roku 1929 předpověděl vrchol býčího trhu v roce 1929 o devět měsíců dříve, než k němu došlo. Jeho schopnost správně předpovědět začátek a konec trendu mu vynesla titul „guru Wall Street“.

Léta praxe

Gann zasvětil svůj život pozorování finančních trhů a jejich vztahu k lidské povaze. Léta se snažil pochopit, proč se trhy pohybují a co za jejich pohybem stojí. Přitom vytvořil řadu teorií, které byly založeny na matematice.

Jelikož anglické trhy měly mnohem delší historickou historii, Gann strávil mnoho let studiem historie cen v Anglii. Pracoval velmi usilovně a začal vnímat opakující se vzorce v cenách akcií a komodit.

  • Došel k závěru, že pohyby na trhu jsou založeny na přirozeném zákonu, a většinu času věnoval studiu tohoto zákona a jeho použitelnosti na spekulace.
Podobné:   Co je investiční horizont a jaký zvolit?

Jeho Odkaz

Gann objevil „Master Time Factor“ a „Time Period“ a věřil, že trhy se pohybují v cyklech podle zákona akce a reakce. Na základě studia minulosti určil, kdy dochází k hlavním cyklům, a aplikoval to na budoucnost, aby předpověděl, co se bude dít v budoucnosti.

  • Vyvinul nástroj technické analýzy zvaný Gannův úhel, který vychází z matematiky, astrologie a geometrie. O svých teoriích napsal také několik knih. Gann zemřel v roce 1955 ve svých 77 letech.

 

Krpenský Martin
Latest posts by Krpenský Martin (see all)
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto

Reálné akcie a kryptoměny

Nízký minimální vklad 100 USD
Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových

Reálné akcie a ETF

Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz