Import a Export Price – Index dovozních a vývozních cen

Import a Export Price – Indexy dovozních a vývozních cen zveřejňuje měsíční statistický úřad Ministerstva práce USA. Tyto indexy sledují průměrné ceny zahraničního zboží a služeb, které se dovážejí do dané země (Import Price Index) a průměrné ceny domácího zboží a služeb, které se vyvážejí do jiných zemí (Export Price Index).

Export Price Index zase ukazuje, jak se vyvíjejí ceny domácího zboží a služeb na mezinárodních trzích. To může být důležité pro konkurenceschopnost země na globálním trhu, protože pokles cen exportovaného zboží a služeb může zvýšit poptávku po těchto produktech. Vývoj dovozních cen může ovlivnit inflační tlak v dané zemi, protože vyšší náklady na importované zboží a služby mohou způsobit zvýšení spotřebitelských cen.

Index dovozních cen měří cenové změny ve zpracovaných výrobcích, jakož i cenové změny v zemědělských a nerostných výrobcích nakupovaných v USA, zatímco index vývozních cen měří cenové změny v tomto zboží prodávaném v zahraničí.

Tyto indexy jsou dobrým ukazatelem měnové hodnoty a tržní síly, neboť sledují růst a pokles mezinárodně obchodovaného zboží, ke kterému dochází v důsledku pohybu hodnoty dolaru a na globálním trhu s různými produkty. Ústav pro zásobování.

Krpenský Martin
Další články:   Philadelphia Fed Index: Co to znamená pro investory?
Kde obchodovat
Reálné akcie a kryptoměny
Nízký minimální vklad 100 USD
Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,8 rating
4.8
74% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF
Nízké poplatky
Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,5 rating
4.5
79% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2023 ForexSrovnávač.cz