3 Technologické akcie, které tu budou napořád

Google (ALPHABET)

Akcie Google se řadí do kategorie technologií a podskupiny poskytovatelů internetových služeb. Tříměsíční průměrný objem obchodů je 6.485.260. Akcie Google jsou součástí indexů NASDAQ Composite, S&P 500, Eco, Amex a dalších. Největší objem akcií Google vlastní Shriram Kavitark Ram a Kordestani Omid, největšími insitucionálními vlastníky akcií Google jsou FMR Corporation, Capital Research and Management a AXA. Dle analytiků Yahoo Finance je očekávaný růst Google pro tento rok 47.2%. .


Google je americká společnost sídlící v Mountain View v Silicon Valley jižně od San Franciska v Kalifornii založená 4. 9. 1998 Sergeyem Brinem a Larrym Pagem. Areál této společnosti je výstižně přezdíván „Googleplex“. Název „Google“ vznikl ze slova „googol“, které označuje číslo skládající se z jedničky a sta nul (10100). Od roku 2006 má Google pobočku i u nás v České Republice. V tomtéž roce se stal nejcennější značkou světa s hodnotou přibližně 66,5 milionů dolarů, což znamená meziroční růst o 77%. Google v současnosti vlastní jeden z nejpoužívanějších internetových vyhledávačů. Tento vyhledávač najde všechno, od prostých webových stránek až po on-line prodej, obrázky a video.

Většinu tohoto obsahu Google archivuje, jakožto téměř všechno. Vyhledávač pracuje na bázi algoritmu PageRank, navrženého zakladateli (Sergey Brin a Larry Page) v rámci jejich výzkumu na Stanfordově univerzitě. Jejich pokusný vyhledávač tehdy předčil všechny ostatní a to hlavně díky řazení výsledků podle PageRanku a kladení důrazu na vyhledávání frází (díky tomu se pak ve výsledcích neobjevovaly odkazy, kde se hledaný víceslovný dotaz vůbec nevyskytoval pohromadě).

Microsoft

Microsoft Corporation je americká nadnárodní korporace oblasti výpočetní techniky, společnost má + 80.000 zaměstnanců ve 102 zemích světa. Microsoft vyvíjí, skládá, pořizuje licence a podporuje širokou škálu software produktů pro počítačová zařízení. Sídlo společnosti je ve Washingtonu v USA, nejlépe prodávanými produkty jsou Microsoft Windows operační systém a Microsoft Office, tyto produkty mají prominentní pozici na počítačovém trhu s odhadovaným tržním podílem až 90 % nebo více, což se shoduje s vizí Billa Gatese – docílit toho, aby jejich software byl v každém počítači a u každého doma.

Podobné:   Obchodování s CFD kontratky

Společnost Microsoft je řízena správní radou, která má deset členů, dále funguje 5 komisí, pro dohled nad konkrétními oblastmi. Jde například o finanční komisi, komisi pro audit, kompenzační komise atd. Speciální Výkonný tým je tvořen 16 výkonnými členy napříč zeměkoulí. Dalším orgánem je pak Rada, která zastává veškeré funkce řízení zaměstnanců včetně tvorby společné politiky firmy.

Společnost Microsoft vydala akcie v březnu 1986 a cena akcií byla v té době 21 dolarů. Při ukončení prvního obchodního dne již byla cena 28 dolarů.

 

Facebook (META)

FaceBook je rosáhlá, do více než 40 jazyků plně přeložená, webová sociální síť, jenž má za cíl „pomáhat spojit se a sdílet s lidmi ve vašem životě“.  Než se však dostal na své současné místo, čekala ho (navzdory jeho relativnímu „mládí“) poměrně dlouhá cesta.


Vysoká obliba mezi uživateli, dostatečné finanční zázemí (nejprve v roce 2004 $500,000 od Petera Theila, spoluzakladatele PayPal, následně v roce 2005 $13 milionů od Accel Partners a nakonec ještě v roce 2006 $27 milionů od Greylock Partners)a vzrůstající zájem firem a médií vytvořily FaceBooku silnou a stabilní pozici na trhu sociálních sítí.

Krpenský Martin
Latest posts by Krpenský Martin (see all)
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto

Reálné akcie a kryptoměny

Nízký minimální vklad 100 USD
Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových

Reálné akcie a ETF

Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz