Saúdskoarabské akcie

Seznam Saúdskoarabských akcií na burze: Aktuální dnešní kurzy Saúdskoarabských akcií na Rijádské burze cenných papírů. Seznam akcií na Tadawul, řazeno dle tržní kapitalizace. Po kliknutí na detail společnosti se zobrazí další informace jako aktuální ceny akcií, grafy, dividendy, historické ceny a další informace o dané společnosti.

Saúdskoarabská burza (Tadawul) je hlavním akciovým trhem, na kterém se obchodují všechny tyto společnosti. TASI, který představuje hlavní akciový index, zahrnuje přední společnosti na saúdskoarabském akciovém trhu.

Na saúdské burze jsou k dispozici čtyři druhy akcií – vládní cenné papíry, podnikové cenné papíry, sukuk a podílové fondy. Státní cenné papíry jsou vydávány různými vládními agenturami a institucemi k financování projektů nebo ke krytí rozpočtových deficitů. Korporátní cenné papíry vydávají společnosti za účelem získání kapitálu pro svou činnost nebo provoz. Sukuk jsou islámské dluhopisy, které lze obchodovat jako akcie na běžném akciovém trhu. Podílové fondy investují do akcií a jiných aktiv, aby poskytovaly investorům výnosy, aniž by měly přímé vlastnictví těchto aktiv.

🔎 Počet akcií: +70
📊 Burzovní indexy: TASI, NOMU
🔔 Saúdskoarabská burza: Rijádská burza cenných papírů (Tadawul)
🕒 Otevírací hodiny: 10:00 - 15:00 AST
⌛ Poslední aktualizace:

Kde koupit Saúdskoarabské akcie?

Investoři mohou koupit Saúdskoarabské akcie přímo nebo prostřednictvím ETF. Pro nákup Saúdskoarabských akcií je nutné otevřít účet u brokera, například u XTB nebo eToro. Jakmile je váš účet otevřen, můžete začít obchodovat s Saúdskoarabskými akciemi.

Broker Počet akcií Minimální vklad CZK ETF
etoro logoPřejít na eToro +10 2000 Ano
xtb logo Přejít na XTB +15 1500 Ano

Saúdskoarabský akciový trh nabízí investiční příležitosti především v energetickém sektoru a v poslední době také v technologických a finančních odvětvích. Trh je známý svou dynamikou a potenciálem pro růst. Saúdská burza cenných papírů je největší v arabském světě. Je to také jedna z nejaktivnějších burz na světě. Saúdský akciový trh funguje již více než století a od svého vzniku je regulován Úřadem pro kapitálový trh.

Mezi největší saúdskoarabské společnosti patří například akcie Saudi Aramco, SABIC, a Al Rajhi Bank, které se také řadí mezi největší společnosti podle tržní kapitalizace v Saúdské Arábii.

TASI (Tadawul All Share Index) je hlavní akciový index, skládající se z všech akcií obchodovaných na Tadawul. Je to hlavní ukazatel pro hodnocení výkonnosti saúdskoarabského akciového trhu.

Saúdskoarabské akcie jsou atraktivní díky rychle se rozvíjející ekonomice země a silnému zaměření na diverzifikaci od tradičního energetického sektoru. Saúdská burza cenných papírů má +100 kotovaných společností s celkovou tržní kapitalizací asi + 1 bilion dolarů.

Logo eToro
Nabídka Detaily
Minimální vklad 1000 Kč
Akcie a ETF Dostupné
Demo učet Zdarma
Vzdělávání Zdarma
Kopírování investorů Možné
Ochrana pojištění až do výše 1 milionu EUR ve spolupráci s Lloyd's of London. eToro je regulováno několika regulačními autoritami, včetně CySEC a FCA
Varování ohledně rizik: 51% účtů CFD retailových klientů přichází o peníze.