Akcie společnosti Constellation Brands klesají po Q2 výsledcích

Společnost Constellation Brands, Inc. se specializuje na výrobu, import, marketing a prodej alkoholických nápojů v několika zemích, včetně Spojených států, Kanady, Mexika, Nového Zélandu a Itálie. Jejich portfolio zahrnuje pivo, víno a destiláty. Byla založena v roce 1945 a sídlí v městě Victor, New York. Mezi její nejznámější značky patří pivo Corona, nebo Modelo.

Výsledky za Q2 / 2023

Společnost dosáhla hlášeného zisku na akcii (EPS) ve výši 3,74 USD a srovnatelného EPS ve výši 3,70 USD; pokud však vyloučíme účetní operace spojené s Canopy EIE, dosáhne srovnatelného EPS ve výši 3,80 USD. Výrazně vzrostly čisté prodeje a provozní zisk v divize piva, které zaznamenaly dvojciferný nárůst, přičemž hlavním tahounem byla stále oblíbená rodina značek Modelo.

Divize vína a destilátů zaznamenala výborný relativní výkon, především díky našim nejvýznamnějším značkám vína, včetně Meiomi a Kim Crawford, které předčily své konkurenční segmenty na trhu v rámci kanálů Circana.

Celkově společnost vygenerovala provozní hotovostní tok ve výši 1,6 miliardy USD, což představuje pokles o 2 %, a volný hotovostní tok ve výši 1,0 miliardy USD, což znamená pokles o 15 % z důvodu investic do kapacity pivovaru.

Společnost zvýšila odhady pro hlášený EPS pro fiskální rok 2024 na rozmezí 9,60 až 9,80 USD a srovnatelný EPS na rozmezí 12,00 až 12,20 USD. Potvrdila také cíl pro provozní hotovostní tok ve fiskálním roce 2024 ve výši 2,4 až 2,6 miliardy USD a odhad volného hotovostního toku ve výši 1,2 až 1,3 miliardy USD. Společnost rovněž oznámila čtvrtletní dividendu ve výši 0,89 USD na akcii.

Krpenský Martin
Podobné:   Dodávky Elektrických Vozů: Tesla a Konkurence v Třetím Kvartálu 2023
Kde obchodovat
Reálné akcie a kryptoměny
Nízký minimální vklad 100 USD
Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,8 rating
4.8
74% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF
Nízké poplatky
Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,5 rating
4.5
79% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2023 ForexSrovnávač.cz