Aussie: Neformální označení pro měnový pár AUD/USD.

Aussie je neformální označení pro měnový pár AUD/USD. Australská měna je známa jako australský dolar (AUD) a dělí se na 100 centů. V roce 1966 byla zavedena místo australské libry. Původní směnný kurz australského dolaru byl 2,50 AUD = 1 GBP, což bylo odlišné od většiny měnových vztahů dohodnutých podle Brettonwoodských dohod, které stanovovaly hodnotu většiny měn vůči americkému dolaru.

V roce 1967 se Austrálie rozhodla opustit spojení s librou. To byly doby, kdy byla libra devalvována vůči americkému dolaru. Australský dolar už nebyl vázán na britskou libru a namísto toho byla stanovena hodnota 1 AUD = 1,12 USD.

Od roku 1998 se australské bankovky začaly vyrábět z polymeru, což zvýšilo jejich trvanlivost a ztížilo padělání. Na bankovkách jsou dvě charakteristická místa: první zahrnuje obraz vody a druhé je průhledná část s vyvýšeným obrázkem.

Krpenský Martin
Podobné:   Co je to Hedging a jak ho využít
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto
Reálné akcie a kryptoměny
Nízký minimální vklad 100 USD. Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz