Bearish engulfing – Formace Medvědí pohlcení

Medvědí pohlcující formace (Bearish engulfing) se skládá ze dvou svíček jiné barvy (býčí a medvědí) a je silným signálem obratu trendu. Tato formace se tvoří po jasně definovaném býčím trendu, druhá svíčka má vyšší otevření než předchozí a nižší uzavření, což způsobí, že tělo druhé svíčky zcela pohltí tělo předchozí. Medvědí Engulfing je opakem býčího engulfingu.

Tyto formace jsou vhodné pro obchodníky, kteří hledají jasný vstup a výstup, zatímco pro dlouhodobé investory obvykle nejsou vhodné.

Z hlediska formace se skládá ze dvou svíček opačné „barvy“, v nichž tělo druhé svíčky pohlcuje tělo první svíčky. Formace se obvykle vyskytuje na konci býčího pohybu a skládá se z býčí první svíčky následované medvědí svíčkou. V našem případě tělo druhé svíčky překrývá tělo první svíčky. Délka těla druhé svíčky je větší a případné „stíny“ jsou ignorovány.

Medvědí pohlcující formace - Bearish engulfing

Medvědí pohlcující formace – Bearish engulfing

Kritéria tohoto indikátoru:

  1. Tělo druhé svíčky zcela překrývá tělo svíčky předchozí.
  2. Předchozí vývoj tvoří dobře definovaný, i když krátkodobý, rostoucí trend.
  3. Dvě svíčky musí mít různé barvy, první musí být ve znamení aktuálního trendu, druhá v opačném znamení. Výjimkou z pravidla je první svíčka Doji.

Posílení významu:

  1. Druhá svíčka má velké tělo. Malé tělo signalizuje nerozhodnost nebo oslabení trendu.
  2. Když dojde k pohlcení po rychlém vrcholu, bude méně dlouhých pozic schopných zpomalit změnu trendu, pullback nebo obrat pak může být velký.
  3. Vysoké objemy druhé svíčky zvyšují pravděpodobnost obratu.

Medvědí pohlcující formace jsou platné pouze v případě, že se trh nachází v čistě rostoucím trendu a je třeba si být jistý, že nedochází k „vývoji trendu do strany“. První svíčka je býčí nebo doji, druhá svíčka je takzvaný „Reversal“, tedy obrat trendu. Obecně představuje obrat tržního trendu. Odráží změny v psychologii investorů, které mají krátkodobý vliv na budoucí ceny. Často je okamžitým důsledkem vyčerpání trendu s následným obratem.

Podobné:   Formace Bullish engulfing - Býčí pohlcení
Krpenský Martin
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto
Reálné akcie a kryptoměny. Nízký minimální vklad 100 USD. Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF. Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz