Čínské ETF jako nástroj pro investování na Čínském trhu

Čínský akciový trh je druhým největším akciovým trhem na světě, hned po americkém trhu. Trh se skládá ze dvou burz – Shanghai Stock Exchange (SSE) a Shenzhen Stock Exchange (SZSE). Shanghai Stock Exchange se zaměřuje na obchodování s akciemi velkých a středních podniků, zatímco Shenzhen Stock Exchange se zaměřuje na obchodování s akciemi malých a středních podniků.

Investice do čínských ETF

Investování do čínských ETF má své výhody a nevýhody. Je důležité si uvědomit, že investice do těchto ETF s sebou nese rizika, které jsou spojené s čínským trhem, jako jsou například vysoká volatilita, politická nestabilita a regulace vlády. Před investováním byste měli pečlivě zvážit své investiční cíle a poradit se s odborníkem na investice. Zde jsou některé z hlavních výhod a nevýhod investování do čínských ETF

Výhody: Nevýhody:
Růst: Čína je jedna z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě, což může nabídnout investiční příležitosti Vysoká volatilita: Čínský trh je obvykle velmi volatilní a může být ovlivněn politickými faktory
Diverzifikace portfolia: Investování do čínských ETF může pomoci diverzifikovat investiční portfolio Regulace: Čína má přísnou regulaci kapitálového trhu a může měnit pravidla a omezení pro zahraniční investory
Rozvoj kapitálového trhu: Čína se snaží otevřít svůj kapitálový trh pro zahraniční investory Transparentnost: Některé čínské společnosti mohou mít nedostatky v kvalitě účetních výkazů
Nízké náklady: ETF mají obvykle nižší poplatky než aktivně spravované fondy Měnové riziko: Investice do čínských ETF může být ovlivněna měnovými riziky

Příklad čínských ETF

KraneShares CSI China Internet ETF (ticker: KWEB)

Je ETF které se zaměřuje na investice do společností v oblasti internetu a technologií v Číně. ETF bylo založen v roce 2013 a spravuje ho společnost KraneShares.


iShares China Large Cap ETF (ticker: IQQC.MU)

Toto ETF se zaměřuje na akcie velkých a středních podniků obchodovaných na čínských burzách. Je to jeden z největších a nejstarších čínských ETF na trhu.


Xtrackers Harvest CSI 300 UCITS ETF (ticker: ASHR)

ETF, které se zaměřuje na akcie 300 největších a nejlikvidnějších společností obchodovaných na čínských burzách. Je to jeden z největších ETF zaměřených na čínský trh.


SPDR S&P China ETF (ticker: GXC)

ETF pro akcie čínských společností obchodovaných na čínských burzách a na burze Hongkong.


iShares MSCI China ETF (ticker: MCHI)

ETF pro akcie z Hongkongu. Je to jeden z největších ETF zaměřených na čínský trh a je k dispozici na mnoha evropských burzách.


VanEck Vectors ChinaAMC SME-ChiNext ETF (ticker: CNXT)

Tento fond se zaměřuje na investice do malých a středních společností v Číně, které jsou obchodovány na burze ChiNext v Šen-čenu a jsou považovány za inovativní a rychle rostoucí.

Čína má dvě skupiny akcií

Většina obchodování na čínském trhu je prováděna prostřednictvím tzv. „A“ akcií, což jsou akcie, které jsou obchodovány v měně renminbi a jsou určeny pro domácí investory. Tyto akcie jsou omezeny pro zahraniční investory kvůli přísným kapitálovým kontrolám.

Existují také tzv. „B“ akcie, které jsou obchodovány v cizině a jsou určeny pro zahraniční investory. Tyto akcie jsou méně omezené než „A“ akcie, ale stále jsou regulovány čínskými úřady.

Čínský akcie se vyznačuje vysokou volatilitou a je ovlivněn mnoha faktory, včetně hospodářského růstu, politické stability, regulace vlády a globálních ekonomických trendů. Trh také trpí nedostatkem transparentnosti a nedostatkem standardů účetního vykazování, což může vytvářet rizika pro investory.

Kde obchodovat
Reálné akcie a ETF
Nízké poplatky
Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,5 rating
4.5
80% CFDs účtů je ztrátových

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2023 ForexSrovnávač.cz