Jde „snadno“ zbohatnout nákupem Bitcoinu?

Kdo by nechtěl být bohatý. Jenže propracovat se k miliónům je poměrně těžká záležitost. Nejrychlejší cesta je vsadit si do loterie, ale tam je zase téměř nulová šance, že se vám podaří trefit jackpot a vyhrát 400 milionů.

Možná jste si ale všimli, že na serveru Novinky.cz vyšel článek Na investici za pár stovek málem zapomněl, dnes počítá milióny. Popisuje příběh nora, který si za cca. 500 Kč nakoupil v roce 2009 virtuální měnu Bitcoin a nedávno zjistil, že hodnota jeho bitcoinů je v řádech miliónů.

  • Co je to Bitcoin

Bitcoin je virtuální decentralizovaná měna. Jednotlivé “bitcoiny” se tzv. těží, to se provádí pomocí složitých matematických výpočtů, ke kterým je  potřeba velký výpočetní výkon. Dříve bylo možné těžit na běžném domácím PC, dnes je potřeba hardware za statisíce korun.

Uvolňování bitcoinů do sítě je postupné a bude jich uvolněno pouze 21 milionů. Nelze je tedy dotisknout jako peníze a tím snížit jejich hodnotu. Naopak kurz Bitcoin/USD stále roste a proto se Bitcoin stává obdobou zlata. Ale lze s ním i platit, v zahraničí jej přijímají i taxikáři, kavárny apod.

  • Budu bohatý, když koupím Bitcoin?

Stejně jako u žádné jiné investice, nelze 100% tvrdit, že nemůžete prodělat. Cena Bitcoinu se již dramaticky propadla a je pohyblivá, ale zatím stále vykazuje rostoucí charakter a již není vnímána jako prostředek pro černý trh, což její hodnotu stabilizuje.

Před několika lety se dal jeden Bitcoin pořídit za pár korun, dnes jsou to statisíce korun. Je tedy zcela nepochybné, že mnoho lidí již na Bitcoinu vydělalo nemalé částky, akorát se tím nechlubí. Stále je zde totiž prostor pro velké zhodnocení. Odhaduje se, že by se cena Bitcoinu během 10 let měla dostat na další rekordy. Ale to jsou pouze odhady! Jaká cena bude nikdo neví.

  • Kde Bitcoin koupit
Čtěte více:   Papírová peněženka

Pokud si chcete nějaký ten Bitcoin jako potencionální investici koupit, pak určitě příliš neotálejte. Je možné, že se cena skokem zvýší a vy pak nebudete moci koupit celý bitcoin, nebo vámi vybrané množství.

Krpenský Martin
Kde obchodovat
Reálné akcie a kryptoměny
Nízký minimální vklad 100 USD
Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,8 rating
4.8
74% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF
Nízké poplatky
Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,5 rating
4.5
79% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2023 ForexSrovnávač.cz