Stochastic indikátor – ukazatel pohybu nebo vstupu do pozice

George Lane byl tvůrce stochastického indikátoru v sedmdesátých letech minulého století. Základním předpokladem, který má empirický základ, je, že uzavírací cena vzhledem k referenční časové jednotce má tendenci být na maximech během býčích trendů a na minimech během medvědích trendů. Lane tedy vypozoroval že jak ceny pokračují vzestupném trendu, zavírací kurzy na burze mají sklon být blíž k hornímu konci barů a v downtrendu měly sklon být blíže spodní hranici barů. Stochastický oscilátor se skládá ze dvou linií. Hlavní linie se nazývá %K, vedlejší linie se nazývá %D a je klouzavým průměrem %K.

Lane vyvinul stochastický vzor mezi zavírací cenou cenou a nejvyšší a nejnižší cenou na baru-úsečce. Typicky jej užíváme k identifikaci překoupených a přeprodaných trhů. Indikátor se sestává ze dvou linek. Tyto dvě linky kolísají ve vertikálním rozsahu mezi 0 a 100. Zobrazované údaje nad 80 jsou považované za překoupení a pod 20 jsou považované za přeprodání trhu. Stochastický signál můžeme také použít k signálům prodeje a koupě.

Konkrétní doporučení použití

Po jasně nastoupeném dlouhodobém trendu zvažujeme jednotlivé vstupy do pozic . Nepoužíváme prioritně k určení přeprodaných nebo překoupených trhů. Pokud jde o Uptrend, chceme nakupovat pokud se nezměnil hlavní trend. Ignorujeme vzniklé prodejní signály a zaměřujeme se pouze na nákupní. Používáme kombinaci nastavení 5,3 nebo 8,3,3 v závislosti na nabídce, kterou máte k dispozici.

U prodejních signálů naopak ignorujeme nákupní (při downtrendu). Stochastic indikátor používáme jen ojediněle a v žádném případě jako hlavní ukazatel pohybu nebo vstupu do pozice. Vždy jako doplněk.

Kde obchodovat
Reálné akcie a ETF
Nízké poplatky
Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,5 rating
4.5
79% CFDs účtů je ztrátových
Reálné akcie a kryptoměny
Nízký minimální vklad 100 USD
Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,3 rating
4.3
81% CFDs účtů retailových je ztrátových
Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2023 ForexSrovnávač.cz