Trendový kanál, který jde do strany

Trendový kanál do strany

Podíváme se na velice silnou formaci, která se vyskytuje u všech obchodovaných instrumentů. My se zaměříme na kryptoměny a akcie. Kanály se zde chovají velice podobně.

Co je tedy Trendový kanál? Pod tímto termínem si představujeme trvající kanál časového úseku, který může reprezentovat i několik hodin nebo dní, klidné i měsíc. Cena se nemůže z takovéhoto kanálu vyprostit ani nahoru ani dolu a neustále naráží na bariéry z obou stran trhu. Jakmile se přiblíží k horní hranici kanálu, obrátí se a naopak.

Trendový kanál určíme z grafu

Na grafech můžeme poznat formace vytvořené z minutového, hodinového, někdy i denních grafů. Vznik takovýchto kanálů je často předzvěstí očekávaných fundamentálních zpráv, kdy trh vyčkává, kterým směrem se dá. Tvoří se také naopak po velkém pohybu, kdy trh váhá, jestli se vrátí, nebo koriguje zpět, či se vydá dále rostoucím směrem.

Protržení takového kanálu je téměř vždy doprovázeno velkým pohybem na některou ze stran.  V kostce – Trh se rozmýšlel a nakonec vyrazil.

Jakou taktiku zvolit a jak se na pohyb připravit? Odpověď je opět složitější. Uvedeme si spíše některé poznatky nebo zásady obchodování kanálu.

  • Trh se hodiny pohybuje sevřen z obou stran
  • Můžete obchodovat na obě strany – ze středu kanálu těsně pod jednu nebo druhou bariéru
  • Často se trh na několik minut utrhne jedním směrem, aby vzápětí prorazil druhý směr
  • Počkat, až se situace uklidní a kanálu se vyhnout

To jsou některé z praktik a jak vidíte, často jdou proti sobě. Asi nejrozumnějším argumentem je zkušenost. Zkušený obchodník si kanál buď oblíbí a snaží se vždy profitovat, nebo se mu striktně vyhýbá.

Kanál z delšího časového úseku, nebo déle trvající má pravděpodobnost výraznějšího pohybu při prolomení hranice, buď nahoru nebo dolů

Podobné:   Fibonacci Instruments – Fibonacciho strategie

Krpenský Martin
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto
Reálné akcie a kryptoměny. Nízký minimální vklad 100 USD. Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF. Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz