Durable Goods Orders – Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby se vztahují na zakázky na vyšší ceny výrobků používaných v průmyslu. Jsou to výrobky s předpokládanou životností nejméně tři roky, jako jsou spotřebiče, stroje, automobily, ocel, těžká technika a další velké položky. Tyto údaje mohou pomoci při předpovídání trendů, identifikaci hospodářských cyklů a pochopení celkového stavu podniků a spotřebitelů.

Význam

Jedná se o významný tržní ukazatel, protože podnik bude investovat do takových drahých položek pouze tehdy, když budou přesvědčeni o zdraví své společnosti a ekonomiky jako celku. Jedna velká zakázka v jednom sektoru může výrazně ovlivnit měsíční výsledky, takže některá vydání nebudou zahrnovat konkrétní sektorové zakázky, jako jsou zakázky na obranu a / nebo dopravu.

Využití

Kromě celkového údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby se tento ukazatel často člení na různé kategorie, mimo jiné na dopravní prostředky, stroje a elektrická zařízení. Tato podrobná členění umožňují podrobnější analýzu konkrétních odvětví v rámci zpracovatelského průmyslu.

Porovnání objednávek zboží dlouhodobé spotřeby za celý rok s objednávkami z předchozího roku je nejspolehlivějším prostředkem hodnocení výsledků, které jsou silným ukazatelem tempa růstu HDP, který je také hodnocen na základě ročních údajů.

Krpenský Martin
Podobné:   Zahájené výstavby / stavební povolení. Housing Starts / Building Permits
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto
Reálné akcie a kryptoměny
Nízký minimální vklad 100 USD. Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových
Reálné akcie a ETF Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz