Japonské svíčky: Co je to Doji?

V dnešní době japonské svíčky nabízejí lepší pohled na samotný graf a napomáhají efektivněji předvídat pohyb trhu, respektive nadcházející trend.

Doji svíčky

Samotná Doji svíčka je považována za reverse signál (signál indikující změnu trendu), ale i přesto ji nemůžeme považovat za 100% signál.

Co je to Doji?

Samotná „open“ ale i „close“ cena dané svíčky jsou na stejné úrovni nebo přibližně ve stejné úrovni. Samotná absence těla svíčky naznačuje souboj mezi býčím a medvědím trendem. Samotnou Doji svíčku resp. její signál k obrácení trendu bereme v úvahu v tom případě pokud nastávající svíčka potvrdí Doji svíčku, nebo popřípadě vytvoří s ní specifickou formaci.

Typy Doji svíček:

Common Doji – Klasická doji svíčka

 

Klasická doji sviečka má tvar kříže, otevírací cena se rovná ceně zavírací. Pokud se objeví po prudkém vzestupném nebo sestupném trendu. Může signalizovat jak býčí, tak i medvědí směr trendu.

Long Legged Doji – Dlouhonohá doji svíčka

 

Tato svíčka má význam při výrazném rostoucím nebo klesajícím trendu, vyznačuje se dlouhými knoty. Může signalizovat jak býčí, tak i medvědí směr trendu

Dragonfly Doji – Vážka (býčí)

 

Tento typ svíčky můžeme nejčastěji vidět na „dně“ pohybu (potencionální konec downtrendu). Open a close cena jsou na stejné úrovni. Daný „shadow“ (část pod open a close cenou) indikuje změnu trendu. Považuje se za velmi silný býčí signál

Gravestone Doji – Náhrobní kámen (medvědí)

 

Tento typ svíčky můžeme nejčastěji vidět na „vrcholu“ pohybu (potencionální konec uptrendu). Open a close cena jsou na stejné úrovni. Daný „shadow“ (část nad open a close cenou) indikuje změnu trendu. Považuje se za velmi silný medvědí signál.

Kde obchodovat
Reálné akcie a ETF
Nízké poplatky
Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4,5 rating
4.5
80% CFDs účtů je ztrátových

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright 2023 ForexSrovnávač.cz