Seznam firem v indexu S&P 500

Seznam obsahuje společnosti zahrnuté v indexu S&P 500, který reprezentuje největší veřejně obchodované firmy v USA. Tržní kapitalizace je kritériem pro řazení akcií v tomto seznamu. Pro každou firmu v indexu se informace aktualizují na konci každého obchodního dne, a po otevření detailů o konkrétní společnosti můžete zjistit nejnovější údaje o ceně akcie nebo vyplácených dividendách. Nicméně je důležité si uvědomit, že index neobsahuje všechny velké americké společnosti.

Tržní hodnota společností zahrnutých v indexu S&P 500 tvoří zhruba 70–80 % celé hodnoty amerického akciového trhu. Tento index je často využíván jako klíčový ukazatel pro hodnocení výkonnosti investičních portfolií v USA a po celém světě. Většina manažerů investičních fondů, hedgeových fondů a individuálních investorů se snaží dosáhnout lepších výsledků než má S&P 500, a to při nižším riziku.

Kde koupit akcie společností z indexu S&P 500

Reálné akcie a kryptoměny

Nízký minimální vklad 100 USD
Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových

Index S&P 500 zahrnuje špičkové firmy z průmyslového a technologického sektoru, bankovnictví a řady dalších klíčových odvětví trhu. Mezi prominentní zástupce patří společnosti jako Apple, Alphabet (mateřská společnost Google), Amazon, Nvidia, Meta (dříve Facebook), Visa a Tesla. Plný přehled firem najdete v tabulce níže, kde jsou firmy řazeny dle velikosti tržní kapitalizace.

Krpenský Martin
Latest posts by Krpenský Martin (see all)
Podobné:   Pravidelně investovat lze začít i s málo penězi
Ověření brokeři na akcie, etf i krypto

Reálné akcie a kryptoměny

Nízký minimální vklad 100 USD
Možnost kopírování obchodů. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.8
76% CFDs účtů retailových je ztrátových

Reálné akcie a ETF

Nízké poplatky + Česká zákaznická podpora. Více než 5200 instrumentů k obchodování. Denní webináře a zprávy z trhů pro klienty.
4.5
76% CFDs účtů je ztrátových
© Copyright 2024 ForexSrovnávač.cz