Farmaceutické akcie

Investice do farmaceutické společnosti mohou být velice riziková, protože trh s léky kolísá. Je to však také někdy lukrativní investice, pokud se vám podaří vybrat správnou společnost a správný čas pro investici. Farmaceutický průmysl je v posledních letech jedním z nejstabilnějších odvětví a zaznamenává zvýšený růst na rozvíjejících se trzích. Trh s léky kolísá, ale v posledních letech je stabilní a na rozvíjejících se trzích se zvyšuje jeho růst.

Co jsou to Farmaceutické firmy?

Farmaceutické společnosti se zabývají výrobou a distribucí léků, které pomáhají zlepšovat zdraví lidí. Farmaceutické společnosti mohou vyrábět léky na předpis nebo volně prodejné léky nebo nabízet služby, jako je objevování léků, vývoj léků a klinické studie.

Největší farmaceutickou společností podle tržní kapitalizace je Johnson & Johnson s hodnotou přes 400 miliard dolarů. Druhou největší farmaceutickou společností je Eli Lilly se 194 miliardami dolarů. Mezi další velké farmaceutické společnosti patří Merck & Co, Novartis AG, Roche Holding AG, GlaxoSmithKline plc a Sanofi SA.  Celková tržní kapitalizace farmaceutických společností, které jsou kótované na burze v USA se odhaduje na 4 biliony dolarů. Pozor! Kapitalizace se může měnit.

Jak investovat do farmaceutické společnosti?

Investor by měl nejprve analyzovat společnost, aby zjistil, zda má dobrý manažerský tým, silné produkty a vysokou poptávku po svých výrobcích, také by měl zhodnotit, jak moc je společnost zadlužená a zda má dostatečné cash flow na pokrytí svých výdajů. Investice do těchto společností je riziková, protože je těžké předpovědět, jak bude vypadat jejich budoucnost.

Investování do farmaceutických společností může být ale další diverzifikací akciového portfolia. Existuje mnoho způsobů, jak do těchto společností investovat. Můžete si koupit jednotlivé akcie společnosti nebo můžete investovat do ETF, který investuje do tohoto odvětví.

Jaký je nejlepší způsob nákupu akcií farmaceutické společnosti?

Nejlepší způsob, jak koupit akcie farmaceutické společnosti, je koupit je na burze. Nákup akcií farmaceutické společnosti má mnoho výhod, ale také některé nevýhody. Nejzřejmější výhodou je, že získáte podíl na zisku, který společnost generuje. To znamená, že pokud se společnosti bude dařit, poroste i vaše investice. Nevýhodou nákupu akcií farmaceutické společnosti je, že může být obtížné najít vhodnou dobu pro jejich nákup.

Jaké jsou největší farmaceutické společnosti?

Farmaceutický průmysl je dnes globální, jehož největší hráči sídlí v Evropě a Severní Americe. Největší společnosti jsou:

  • Johnson & Johnson
  • Eli Lilly
  • Pfizer
  • Roche
  • Novo Nordisk
  • AbbVie
  • Merck
  • Astrazeneca
  • Novartis
  • Bristol-Myers Squibb

V tabulce je Seznam největších farmaceutických a biotechnologických společností podle tržní kapitalizace. V tomto seznamu jsou uvedeny pouze nejlepší farmaceutické společnosti , které jsou veřejně obchodovány na burze. Pořadí a údaje o tržní kapitalizaci zobrazené na této stránce se aktualizují denně.

Broker v čestině pro České obchodníkyObchodovat akcie a ETF u předního brokera

Reálné akcie - 0% poplatky

Vysvětlivka: Kromě obchodování a tradingu s CFD kontrakty, máte také možnost u těchto brokerů nakupovat a vlastnit skutečné akcie a přijímat tak například i dividendy a jste i ze zákona pojištění proti úpadku těchto společností.