Koupit akcie nebo ETF + vzdělávání zdarma

Základní informace o společnosti Mercedes-Benz
Detail Data
Akcie: Mercedes-Benz
Jméno společnosti: Mercedes-Benz Group AG
Ticker: MBG.DE
Burza: XETRA
Aktuální cena: 73.89 EUR
Počet akcií: 1,069,840,000 kusů
Denní Objem: 1270902
Odvětví: Auto Manufacturers
Sektor: Consumer Cyclical
Počet zaměstnanců: 167397
Země: Germany
Město: Stuttgart
Adresa: Mercedesstrasse 120
Telefon: 49 7 11 17 0
Cenová data pro akcie Mercedes-Benz
Změna (24h) v EUR Změna % P/E Poměr EPS Book value Tržní kapitalizace
0.49 EUR 0.67 % 5.21 14.19 EUR 86.09 EUR 79,050,473,472.00 EUR
Cenová data akcií Mercedes-Benz
Změna: 0.49 EUR
Změna %: 0.67 %
P/E Poměr: 5.21
EPS: 14.19 EUR
Book value: 86.09 EUR
Tržní kapitalizace: 79,050,473,472.00 EUR

Graf

Fundamentální ukazatele akcií Mercedes-Benz
Ukazatel Data
Celkové tržby: 153,960,005,632.00 EUR
Čistý zisk: 15,125,000,192.00 EUR
P/E Poměr: 5.207188
EPS: 14.19 EUR
Price-to-Book (P/B): 0.86
PEG poměr: -3.23
Book value: 86.09 EUR
Tržní kapitalizace: 79,050,473,472.00 EUR

Upozornění: Data jsou orientační, mění se v čase a nemusí být aktuální, nicméně se snažíme o co největší aktuálnost.

Predikce a cenová doporučení pro akcie Mercedes-Benz podle hodnocení analytiků
Analytici Doporučení
Vydané doporučení: Podle našich dat, je pro akcie Mercedes-Benz vydané doporučení: KOUPIT
Počet analytiků: 26
Nejvyšší cílová cena: 125 EUR
Nejnižší cílová cena: 60 EUR
Průměrná cílová cena: 81.5 EUR

Upozornění: Údaje jsou orientační. Doporučení a predikce vývoje ceny pro akcie Mercedes-Benz podle hodnocení analytiků se mohou měnit v čase. Některá doporučení již mohou být zastaralá a nemusí být přesná. Rozhodně nedoporučujeme nakupovat a prodávat akcie podle doporučení analytiků!

Dividenda společnosti Mercedes-Benz
Dividendy Data
Dividenda v EUR: Společnost Mercedes-Benz vyplácí dividendu ve výši 5.3 EUR na akcii.
Roční výnos z dividendy v %: Při tomto poměru to představuje roční výnos 7.22%
Průměrný roční výnos z dividend za posledních 5 let v %: 5.67%
Výplatní poměr (payout ratio): 0.36650002%

Dividenda je zobrazena za celý kalendářní rok, nicméně většinou je vyplácena kvartálně po částech. Data se mohou měnit!

Kde koupit akcie Mercedes-Benz?

Pokud máte zájem o investování do akcií společnosti Mercedes-Benz a věříte v jejich budoucí růst, můžete si je koupit prostřednictvím akciových brokerů jako jsou XTB nebo eToro. Pro snadnější výběr jsme pro vás připravili tabulku s nabídkami těchto brokerů, která zahrnuje možnost obchodování přes mobilní aplikaci, podporu v českém jazyce a dostupnost v České republice. V této tabulce si můžete porovnat různé brokery, kteří nabízejí reálné akcie společnosti Mercedes-Benz. Brokery, kteří poskytují možnost nákupu fyzických akcií, poznáte podle uvedení "fyzické akcie" v jejich nabídce.

Broker Platformy Regulace Min. vklad Vklady / Výběry CopyTrader Fyzické akcie Odkaz na web
xStation, mobilní verze 5$ Platební karty, Skrill, bankovní převod xtb.cz
Vlastní platforma, sociální síť + CopyTrader™ 200$ Bankovní převod, platební karty, Skrill, PayPal, Neteller eToro.com
Broker:
Platformy: xStation, mobilní verze Vlastní platforma, sociální síť + CopyTrader™
Regulace:
Min. vklad: 5$ 200$
Vklady / Výběry: Platební karty, Skrill, bankovní převod Bankovní převod, platební karty, Skrill, PayPal, Neteller
CopyTrader:
Fyzické akcie:
Odkaz na web: xtb.cz eToro.com
Risk warning: Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Jak koupit akcie Mercedes-Benz u eToro a dalších brokerů

  1. Registrace na eToro:Pro nákup akcií Mercedes-Benz je nutné nejprve vytvořit účet. Proces registrace je jednoduchý a vyžaduje pouze základní osobní údaje.
  2. Ověření totožnosti: Po registraci musíme projít procesem ověření totožnosti, což je standardní postup z bezpečnostních důvodů a z důvodu dodržování právních předpisů.
  3. Vklad peněz: Po aktivaci účtu, můžeme vložit peníze na svůj účet eToro. Můžeme tak učinit různými způsoby, včetně kreditní karty, bankovního převodu nebo elektronických platebních metod. Minimální vklad je 2000 kč.
  4. Vyhledání akcií Mercedes-Benz na platformě: Jakmile jsme vložili peníze, můžeme začít hledat akcie Mercedes-Benz. Můžeme použít vyhledávací funkci eToro nebo procházet další dostupné akcie.
  5. Sledování a správa účtu: Jakmile si koupíme akcie Mercedes-Benz, můžeme sledovat jejich výkonnost v reálném čase a spravovat svoje pozice přímo z obchodní platformy brokera.
Výhody používání eToro k nákupu akcií Mercedes-Benz
  • Snadný přístup na trhy: eToro nabízí uživatelům snadný přístup na různé akciové finanční trhy z mnoha zemí světa.
  • Sociální obchodování: můžete sledovat a učit se od zkušených obchodníků, což může být užitečné pro začínající uživatele platformy..
  • Diverzifikace portfolia: Kromě akcií můžete investovat i do jiných aktiv, jako jsou ETF fondy a diverzifikovat tak své portfolio.
  • Bezpečnost a regulace: eToro je regulováno a licencováno, což znamená, že dodržuje přísná pravidla a bezpečnostní standardy. A také pojištění vkladů až do výše 20 000 EUR.

Nyní víte, jak nakupovat akcie Mercedes-Benz na eToro. Nezapomeňte však, že investování do akcií s sebou nese riziko, a proto je důležité provést důkladný průzkum a mít dobrý investiční plán.

Nemám kapitál

Nemáte dostatečný kapitál pro koupení reálné akcie Mercedes-Benz? Víte, že můžete obchodovat CFDs kontrakty na tyto akcie a na finanční páku a i s malým kapitálem od 100 USD a participovat tak na pohybu ceny jak nahoru tak směrem dolů? Pomocí CFDs můžete také spekulovat na pokles ceny akcií. Dozvědět se více co je to finanční páka. Nebo si srovnejte nabídku nejlepších akciových brokerů v České republice.

Jak funguje CFD

CFD nebo smlouva o rozdílu Vám umožňuje obchodovat se změnami cen finančního nástroje - v reálných tržních podmínkách - bez nutnosti jej vlastnit. CFD jsou nabízeny pro aktiva jako jsou Forex, akcie, komodity, indexy a další. CFD využívají finanční páky, což znamená, že můžete použít relativně malé množství kapitálu, známý jako marže, pro získání většího.

Finanční páka

Například pákový poměr 1 ku 5 znamená, že můžete otevřít obchod v hodnotě 5 násobku Vašeho kapitálu. Dejme tomu, že cena akcie je 1 000. Pokud si myslíte, že cena poroste, můžete otevřít kupní obchod. Nebo můžete otevřít prodejní obchod, pokud si myslíte, že cena bude klesat. Váš zisk nebo ztráta je určena rozdílem mezi otevírací a uzavírací cenou obchodu vynásobeným množství smluv.

Takže jaké jsou hlavní charakteristiky CFD obchodování?

Pro znásobení velikosti Vaší pozice můžete použít finanční páku. Otevření prodejních pozic je stejně snadné jako otevření kupních pozic. Pro začátek obchodovaní je vyžadováno poměrně malé množství peněz.

Mercedes-Benz finance: Income Statement, Balance Sheet a Cash Flow


Abychom lépe pochopili spravedlivou a férovou cenu akcií společnosti Mercedes-Benz, musíme se podívat na tři klíčové finanční dokumenty: Výkaz zisků a ztrát (Income Statement), rozvahu (Balance Sheet) a výkaz peněžních toků (Cash Flow).


Technická analýza + vývoj ceny

Upozornění: Data jsou orientační, mění se v čase a nemusí být aktuální, nicméně se snažíme o co největší aktuálnost.
Aktuální cena: 73.89 EUR
Dnešní vrchol (high): 74.27 EUR
Dnešní dno (low): 73.22 EUR
200 denní průměr ceny (200 day average): 65.9016 EUR
50 denní průměr (50 day average): 63.93 EUR
52 týdenní maximum: 76.1 EUR
(%) Změna od 52 týdenního maxima: -3.23 %
(EUR) Změna od 52 týdenního maxima: -2.459999 EUR
52 týdenní minimum: 55.08 EUR
(%) Změna od 52 týdenního minima: 33.70 %
(EUR) Změna od 52 týdenního minima: 18.559998 EUR

Jak se v datech orientovat?

Zajímá vás, zda je cena akcií Mercedes-Benz vysoko nebo nízko? Základní Technická analýza vám napoví, zda se akcie nacházejí blíže na úrovni dlouhodobého supportu nebo naopak na úrovni rezistence. Tedy vám mohou pomoci zjistit, zda již je akcie překoupená, nebo přeprodaná.

Co jsou to klouzavé průměry?

50 day average / 200 day average 200 denní průměr ceny akcie pokrývá zhruba 40 týdnů obchodování, běžně se používá při obchodování s akciemi k určení obecného trendu na trhu. Dokud cena akcií zůstane na denním grafu nad tímto průměrem, akcie se obecně považují, že se nachází v vzestupném trendu. Jednou z často používaných alternativ k 200 dennímu cenovému průměru je klouzavý průměr 255 dní, který představuje průměr ceny za poslední rok. 50 day average: Používá se zejména k určení supportu a rezistance. 50-, 100- a 200denní klouzavé průměry patří k nejčastějším indikátorům na grafech obchodníků a analytiků. Jsou považovány za hlavní nebo významné klouzavé průměry a představují úrovně podpory (supportu) nebo odporu (rezistence) na trhu.


Proč je důležité 52týdenní maximum / minimum?

52-Week High/Low

52týdenní maximum / minimum je nejvyšší a nejnižší cena, za kterou se cenný papír obchoduje v časovém období, které se rovná jednomu roku, a je považován za technický ukazatel.

➡️ je založeno na denní uzavírací ceně akcie.

➡️ obvykle představuje úroveň rezistence, zatímco 52týdenní minimum je úroveň cenového supportu, tyto úrovně mohou dlouhodobí obchodníci použít k nákupu nebo k odprodeji akcie.Často kladené dotazy (FAQ)

Společnost Mercedes-Benz vyplácí dividendu ve výši 5.3 EUR na akcii. Při tomto poměru to představuje roční výnos 7.22%.

Akcie Mercedes-Benz se obchodují na akciové burze XETRA pod tickerem: MBG.DE. Koupit nebo obchodovat je můžete u celé řady brokerů, jako XTB nebo eToro.

Podle našich dat, je pro akcie Mercedes-Benz vydané doporučení KOUPIT od celkem 26 analytiků. Průměrná predikce cílové ceny je 81.5 EUR za akcii.

Celkový počet akcií Mercedes-Benz na burze je 1,069,840,000.00 kusů.